Bu yeni Apple Watch 7 özelliklerini denemeniz gerekiyor

Bu yeni Apple Watch 7 özelliklerini denemeniz gerekiyor

Bu Apple Watch özellikleri, uykunuzu takip etmeyi, bileğinizden metin göndermeyi ve daha fazlasını sizler için oldukça kolaylaştırıyor.

Bu tatil sezonunda edindiğiniz yeni Apple Watch Series 7'nizi kurduktan ve iPhone'unuzla eşleştirdikten sonra, yeni Saatinizden en iyi şekilde yararlanmak için tüm yeni özelliklere göz atmanın ve birkaç ayarı değiştirmenin zamanı geldi. Apple Watch Series 7, daha büyük bir ekran, daha hızlı şarj ve daha dayanıklı bir tasarımla geliyor. Bu, kulağa geçen yılki 6. Seride piyasaya sürülen kan oksijen sensörü kadar heyecan verici gelmeyebilir. Ancak Series 7'nin yeni özellikleri, zamanı kontrol etmekten metinlere yanıt vermeye ve uykunuzu izlemeye kadar birçok günlük görevle kullanıcılara daha fazla kolaylık sağlama potansiyeline sahiptir. 

Apple, 14 Eylül'deki ürün lansman etkinliği sırasında iPhone 13 ailesi, yenilenmiş bir iPad Mini ve yeni bir giriş seviyesi iPad ile birlikte 399 $'lık Apple Watch Series 7'yi tanıttı. Yeni Apple Watch, Series 6 için birkaç yıllık bir saati değiştirmek isteyenler için ideal olan hafif bir güncellemedir.

Apple Watch Series 7, QWERTY klavyeye sahip

Apple Watch Series 7, QWERTY klavyeye sahip

Apple Watch, Series 6'dan yaklaşık %20 daha büyük olan ve bir telefondakine benzer şekilde yazmanıza olanak tanıyan yeni bir QWERTY klavyeye sahiptir.

Yenilikler: Tam boyutlu klavye, Apple Watch Series 6'da olduğu gibi bir metne hazır yanıt göndermek, hızlı bir not yazmak veya bir mesajı dikte etmekle sınırlı olmadığınız anlamına gelir.

Nasıl kullanacaksınız: Apple Watch Series 7'nin QWERTY klavyesi, yazmak için her tuşa dokunmanıza veya parmağınızı kaldırmadan harfler arasında geçiş yapmak için Apple'ın QuickPath özelliğini kullanmanıza olanak tanır. Yine de telefonunuzu kısa bir cümleden daha uzun mesajlar için kullanmak isteyeceksiniz, ancak yine de saati kullanarak kısa mesaj göndermeyi genel olarak kolaylaştırıyor.

Sonuç olarak: Series 7'nin QWERTY klavyesi, yazması rahatsız edici veya dikte etmek için fazla özel olan daha uzun ve daha karmaşık mesajların gönderilmesini kolaylaştırır. Bu, Apple Watch'un lansmanından bu yana geçen yıllarda telefonunuzdan bağımsız olarak çalışmak için nasıl daha iyi hale geldiğinin bir başka örneği.

FlickType gibi üçüncü taraf Apple Watch uygulamaları zaten Apple Watch'ınıza yazmanıza izin veriyor, ancak bunu saatte yerel bir seçenek olarak kullanmak daha sorunsuz bir deneyim sağlıyor. Bu aynı zamanda, bazı klavye uygulamalarının App Store derecelendirme dolandırıcılığına katılmakla suçlandığı göz önüne alındığında önemli olan bu potansiyel olarak hayati araç için saat sahiplerinin üçüncü taraflara güvenmek zorunda kalmayacakları anlamına geliyor.

Apple Watch Series 7 amper okumasında daha büyük ekran

Apple Watch Series 7 amper okumasında daha büyük ekran

7 Serisi, 2018'de piyasaya sürülen Series 4'ten bu yana Apple'ın ilk büyük yeniden tasarımıdır. Yeni saat ilk kez 41 milimetre ve 45 mm boyutlarında gelir ve bu, Seri 4'ten 6'ya kadar mevcut olan 40 mm ve 44 mm boyutlarından uzaklaşmayı temsil eder

Yenilikler: Apple Watch Series 7'nin ekranı Series 6'lardan yaklaşık %20 ve Series 3'lerden %50'den daha büyük. Ekranı çerçeveleyen çerçeveler ayrıca Series 6'nın çerçevelerinden %40 daha küçüktür ve bu da Apple'ın cihazı çok büyütmeden ekran boyutunu genişletmesine olanak tanır. Ancak merak etmeyin, eski saat kayışları Series 7 ile hala uyumludur.

Nasıl kullanacaksınız: Series 7'nin daha büyük ekranı, onu en önemli işinde daha iyi hale getiriyor: Telefonunuzu elinize almak zorunda kalmamanız için bir bakışta görülmesi kolay bilgileri gösterme. Daha büyük ekran, Series 7'nin kaydırma yapmak zorunda kalmadan %50 daha fazla metin görüntüleyebildiği ve metin mesajlarını, e-postaları ve bildirimleri okumayı daha kolay hale getirdiği anlamına gelir.

Dahası var: Apple, daha büyük ekranı daha iyi kullanmak için uygulamalarındaki kullanıcı arayüzünü de güncelledi. Kronometre, aktivite ve zamanlayıcı gibi uygulamalar artık daha büyük düğmelere sahip, yani yarı uykudayken bile ertelemeye basmak daha kolay. Ayrıca, Modüler kadranın yeni versiyonu gibi komplikasyonlara daha fazla bilgi sığdırabilen, Series 7'nin daha büyük ekranı için optimize edilmiş belirli saat yüzlerine de sahip olursunuz. Aktivitemin ilerleme durumunu, zamanı ve hava durumu tahminini bir bakışta görmek için bu yeni saat yüzünü kullanıyorum.

Ve unutmayın, WatchOS 8, Portre modundaki fotoğrafları saat kadranınız olarak ayarlama özelliğini sunar ve Series 7'nin daha büyük ekranı onları daha iyi gösterebilir.

Her zaman açık modunda daha parlak bir ekran

Her zaman açık modunda daha parlak bir ekran

Apple ayrıca, ekranı her zaman açık modunda daha görünür hale getirerek Apple Watch'un ekranını farklı bir şekilde güncelledi. Saatinizden hızlı bilgi parçalarını almayı daha da hızlandıran başka bir eklentidir.

Yenilikler: Apple'a göre Apple Watch Series 7'nin ekranı, bileğiniz aşağıdayken her zaman açık modunda %70'e kadar daha parlak. Ancak Apple, bunun özellikle iç mekan kullanımı için geçerli olduğunu söylüyor.

Nasıl kullanacaksınız: Series 7'nin geliştirilmiş parlaklığı, saatin ekranını uyandırmak zorunda kalmadan saat, aktivite zilleriniz ve bir sonraki toplantınız gibi bilgileri görmenin daha da kolay olduğu anlamına gelir. Bu, Apple Watch'un ekranının uykuda veya kullanımdayken aynı görünmesini sağlamaya yönelik bir adım gibi geliyor ve bunu yapmak, uyanık ve boş mod arasında geçiş yaparken sarsıcı hissetmeyen daha kusursuz bir görünüm yaratıyor.

Bu özelliği kullanmak için Apple Watch'un ayarlar menüsünde her zaman açık ekran ayarının açık olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Apple Watch'ınızın uygulama ekranında ayarlar simgesine basın, Ekran ve Parlaklık'a gidin ve Her Zaman Açık'a dokunun. Oradan, Her Zaman Açık'ın yanındaki anahtarın açık olduğundan emin olun.

Pil ömrü ne olacak? Pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız bu özelliği kapalı tutmayı da seçebilirsiniz ve Apple, daha parlak her zaman açık ekranın saatin güç tüketimini etkileyip etkilemeyeceğini söylemedi. Her zaman açık ekran ayarı açıkken Apple Watch Series 7'yi her gün takıyorum ve genellikle yaklaşık bir buçuk gün sürer. Ancak pil ömrü her zaman kullanımınıza bağlı olarak değişecektir ve çalışırken GPS bağlantısı kullanmak gibi etkinlikler pilin daha hızlı bitmesine neden olacaktır.

Apple Watch Series 7, Series 6'dan daha hızlı şarj oluyor

Apple Watch Series 7'nin pili Series 6 kadar uzun süre dayanır, ancak saatinizi şarj etmek için gereken süre azalmıştır.

Yenilikler: Apple'a göre Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 6'dan %33'e kadar daha hızlı şarj olabilir. Sıfırdan %80'e şarj etmek 45 dakika sürer ve 8 dakikalık şarj, 8 saatlik uyku takibini etkinleştirmelidir. CNET'in yeni Apple Watch testinde, gözden geçirenler bunun doğru olduğunu buldu. Saati en az 30 dakika şarj etmek pilin sıfırdan %54'e fırlamasına neden oldu. Buna karşılık, Series 6 aynı sürede yalnızca %37 oranında yenilendi.

Nasıl kullanacaksınız: Yıllardır Apple Watch'tan daha fazla pil ömrü istiyoruz, ancak Apple'ın akıllı saatlerine yerel uyku izlemeyi eklemesiyle bu özellikle alakalı. Apple, saatin pil ömrünü uzatmak yerine, gün boyunca kısa aralıklarla saati hızlı bir şekilde şarj etmeyi kolaylaştırır, böylece muhtemelen bir gecede şarj etmek zorunda kalmazsınız. Buradaki fikir, birkaç boş dakikanız olduğunda saatin pilini doldurabilmenizdir.

Sonuç olarak: Apple Watch Series 7'nin daha hızlı şarj hızı, Apple'ın akıllı saatini daha yetenekli bir uyku izleyicisi yapmaya çalıştığı başka bir yoldur. Apple, Series 7'yi bir çırpıda şarj etmeyi kolaylaştırmanın yanı sıra, WatchOS 8 güncellemesiyle uyku sırasında solunum hızını ölçme özelliğini de ekledi. Birlikte ele alındığında, bu iyileştirmeler Apple'ın saatlerinde çok günlü pil ömrü ve daha ayrıntılı uyku ölçümleri sunan Fitbit'e yetişmesine yardımcı olabilir.

Apple Watch Series 7 daha kaslı bir yapıya sahip

Apple Watch Series 7 daha kaslı bir yapıya sahip

Egzersiz takibi, Apple Watch için Apple'ın en büyük odak alanlarından biri haline geldi. 7 Serisi, Apple daha dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu iddia ettiğinden, açık hava etkinliği için daha uygundur.

Yenilikler: Apple Watch Series 7, IP6X toza dayanıklılık (bir ilk) için derecelendirilmiştir ve Apple'ın Apple Watch Series 6'dan %50 daha kalın olduğunu söylediği bir kristal kapakla kaplanmıştır. Bu, takarken kendinizi rahat hissedeceğiniz anlamına gelir.

Nasıl kullanacaksınız: Series 7'nin artırılmış dayanıklılığı, WatchOS 8'deki yeni bisiklet özellikleriyle güzel bir şekilde eşleşiyor. Yeni yazılım, Apple'ın bisikletten düşme ile farklı türde bir bisiklet arasındaki farkı anlayabildiğini söylediği düşme algılamanın güncellenmiş bir sürümünü getiriyor. Apple ayrıca WatchOS 8'in dış mekan bisiklet antrenmanlarını otomatik olarak algılayabildiğini söylüyor.

Sonuç olarak: Apple Watch Series 7'nin dayanıklılığını teste tabi tuttuk. Gerçekten sağlam bir saat isteyenler Garmin ve Casio'dan askeri sınıf seçeneklere sahiptir. Ancak bu güncellemeler, Apple'ın Apple Watch'u temel antrenmanların ötesine taşımaya çalıştığını ve kaya tırmanışı gibi aktiviteler için daha dayanıklı bir saate ihtiyaç duyanlara hitap ettiğini gösteriyor. Bloomberg'in daha büyük darbe direnciyle geleceğini ve 2022'de piyasaya sürülebileceğini bildirdiği söylentili Explorer Edition'ın arkasındaki öncül budur.


Yazarın Diğer Yazıları

Gişede Göze Çarpan Miktarlar Kazanan Düşük Bütçeli 12 Film Önceki

Gişede Göze Çarpan Miktarlar Kazanan Düşük Bütçeli 12 Film

Techland, ilk ücretsiz Dying Light 2 DLC'sini yayınladı Sonraki

Techland, ilk ücretsiz Dying Light 2 DLC'sini yayınladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.