Bulut Oyun Servisi Amazon Luna Açıldı: Prime Üyelerine Ücretsiz Oyun Sunacak

Bulut Oyun Servisi Amazon Luna Açıldı: Prime Üyelerine Ücretsiz Oyun Sunacak

Amazon'un bulut oyun servisi Luna Microsoft'un xCloud, Google'ın Stadia ve Nvidia GeForce Now sistemlerine rakip olarak çıkışını yaptı. Luna nedir ve fiyatı ne kadar?

Amazon, oyun sektörüne her koldan saldırarak kuşatmaya kararlı görünüyor. Bulut oyun servisi Luna, Google'ın Stadia, Nvidia'nın GeForce Now ve Microsoft'un xCloud sistemlerine rakip olarak açılışını yaptı.

Bulut oyun servisi Amazon Luna, Ekim 2020'den bu yana sadece davetli erken erişimle beta sürecinde test ediliyordu. Salı günü Amazon, bulut oyun platformu Luna'yı nihayet ABD'deki herkese açtığını duyurdu. Henüz diğer ülkeler için tarih verilmedi.

Amazon Luna'nın Fiyatı ne kadar olacak? Özellikleri nedir?

Luna, Amazon Web Hizmeti altyapısı tarafından testekleniyor ve kullanıcıların TV, PC, Mac, Android ve iOS (tarayıcı aracılığla) dahil olmak üzere birden fazla cihazda 4K/60fps'ye kadar oyun deneyimi sunuyor.

Luna, rakiplerinin aksine kullanıcıların sahip oldukları oyunu çalıştırmanın yanı sıra abonelik sistemine sahip olacak. Bu abonelikler dahilinde kullanıcılar belirli bir oyun kataloğunu açarak içerisinde bulunan oyunları oynayabilecekler.

Bulut Oyun Servisi <a href='/amazon-luna/'>Amazon Luna</a> Açıldı: Prime Üyelerine Ücretsiz Oyun Sunacak

Amazon Luna'nın abonelik seçenekleri;

  • Prime Gaming (Amazon Prime ile ücretsiz): Her ay değişecek bir oyun kütüphanesi sunacak. Bu ay Devil May Cry 5, Observer: System Redux, PHOGS!, Flashback ve Immortals Fenyx Rising oyunları oynanabilecek.
  • Luna+ (5,99 dolar/ay): Bu paket birden fazla türde 115 oyun içeriyor.
  • Ubisoft+ (17,99 dolar/ay): Bu paket Ubisoft oyunlarını içeriyor)
  • Aile Paketi (2,99 dolar/ay):  Bu paket şu anda 44 çocuk dostu oyun içeriyor

Amazon Luna <a href='/twitch/'>Twitch</a> Entegrasyonu

Oyun kataloglarının yanı sıra Luna platformu için bazı yeni özellikler bulunuyor. Amazon'un sahip olduğu Twitch, şaşırtıcı olmayacak şekilde platforma entegre edilmiş. Yani oyun oynarken tek tıklama ile Twitch kanalınızda yayın yapabilirsiniz.

 

 

 


Yazarın Diğer Yazıları

Mart'ın İlk Yarısında Xbox Game Pass'e Eklenecek Oyunlar Belli Oldu Önceki

Mart'ın İlk Yarısında Xbox Game Pass'e Eklenecek Oyunlar Belli Oldu

EA Sports, Rus Takımlarını Tüm FIFA Oyunlarından Çıkartıyor Sonraki

EA Sports, Rus Takımlarını Tüm FIFA Oyunlarından Çıkartıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.