Daha önce hiç hacklendiniz mi?

Daha önce hiç hacklendiniz mi?

Kullacını e-postanızın veya şifrenizin hacklenip hacklenmediğini merak ediyor musunuz? Bunu öğrenmenin kolay bir yolu var.

Microsoft'un siber güvenlik uzmanlarından Troy Hunt, geliştirdiği bir yazılımla siber saldırılarla ele geçirilen e-posta ve şifrelerin bir veritabanına ekleyerek erişime açtı.

Haveibeenpwned, siber saldırılarla ele geçirilen, public ortamlara sürülmüş databaselerden elde ettiği verileri kendi databaselerine ekleyerek bir çeşit brute-force saldırılarına karşı önem almanız için için mail veya şifrelerinizin public ortamda yayınlanıp yaınlanmadığını gösteren bir sitedir.

Daha önce hiç hacklendiniz mi?

Güvenlik zafiyetleri nedeniyle veri tabanlarından sızdırılan yüzbinlerce kişiye ait kullanıcı bilgileri arasında sizinki de yer alıyor olabilir.

Hacklenip hacklenmediğimi nasıl öğrenebilirim?

  • Bu bağlantıya tıklayıp, açılan sitede e-posta adresi veya kullanıcı şifrenizi yazarak siber korsanların ağına takılıp takılmadığınızı öğrenebilirsiniz.

 

 


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı Önceki

Samsung Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Sony, Destiny'nin geliştiricisi ve Halo'nun yaratıcısı Bungie'yi satın alıyor. Sonraki

Sony, Destiny'nin geliştiricisi ve Halo'nun yaratıcısı Bungie'yi satın alıyor.

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.