Discord Moderatörlerin Yükünü Azaltacak Yeni Bir Özellik Ekledi: AutoMod

Discord Moderatörlerin Yükünü Azaltacak Yeni Bir Özellik Ekledi: AutoMod

Discord, moderatörlerin yükünü azaltmak için AutoMod ekledi.

Discord'un popülaritesi arttıkça, bazı topluluklar manuel olarak yönetilemeyecek kadar büyüyor ve platform giderek siber saldırılar için çekici bir hedef haline gelebiliyor. Bu hafta yayınlanan yeni bir özellik, moderatörlerin bu büyüyen sorunları otomatik anahtar kelime filtrelemeyle çözmesine yardımcı olacak.

Discord, AutoMod adlı en son özelliğini tek başına yönetmek için çok fazla sunucu trafiği olduğunda, belirli kelimeleri ve cümleleri filtreleyerek, moderatörlerin içeriği taramasına yardımcı olan bir araç olarak tanımlıyor. 

AutoMod Ne İşe Yarıyor? Nasıl Kullanılır?

AutoMod metni Discord'un önceden ayarlanmış çoklu anahtar kelime listelerinden birine göre kontrol edecek, hakaretler veya NSFW materyalleri gibi olağan uygunsuz içeriği içeren mesajları engelleyecektir. Discord bu listeleri zaman içinde güncelleyecek, ancak şimdilik içeriklerini yayınlamayacak , böylece kullanıcılar bunlara karşı koyamayacak.

Discord Moderatörlerin İçeriği Otomatik Filtrelemesi İçin Araçlar EkliyorAyrıca Moderatörler, AutoMod'a özel anahtar kelimeleri yakalamasını ve rahatsız edici mesajlara ne yapacağını belirleyebilir. Bu özellik, mesajları engelleme ve kullanıcıların zaman aşımına uğramasının yanı sıra, bir anahtar kelimenin nasıl doğru yazılacağına dair otomatik uyarılar veya tavsiyeler de sunabilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Fall Guys Oynaması Ücretsiz Oldu Ancak Steam'den Kaldırıldı Önceki

Fall Guys Oynaması Ücretsiz Oldu Ancak Steam'den Kaldırıldı

Apple, iPhone 14 Serisinde Ekran Değişikliğine Gidebilir Sonraki

Apple, iPhone 14 Serisinde Ekran Değişikliğine Gidebilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.