Disney bazı filmlerin çekimlerini erteledi

Disney bazı filmlerin çekimlerini erteledi

Disney Studios, ünlü yapımlarının coronavirüs nedeniyle çekim tarihlerinin ertelendiğini duyuruldu.

Dünya üzerinde son dönemde yaşanan en büyük kriz coronavirüs oldu. Pek çok teknolojik etkinlik ve faaliyet iptal oldu. Tabii eğlence sektörü de bundan nasibini aldı. Disney şirketi Cuma günü yaptığı açıklamada, Walt Disney Studios'un coronavirüs nedeniyle bazı canlı aksiyon filmlerinde prodüksiyonu durdurduğunu söyledi.

Disney şirketinden bir yetkilinin yaptığı açıklamada, " Yapımlarımızda COVID-19'un teyit edilmiş vakaları olmasa da, mevcut ortamı ve kadromuzun ve ekibimizin çıkarlarını göz önünde bulundurduktan sonra, canlı aksiyon filmlerimizin bazılarında kısa bir süre için prodüksiyonu durdurma kararı aldık. Durumu değerlendirmeye ve mümkün olan en kısa sürede yeniden başlamaya devam edeceğiz." Dedi. Disney sözcüsü hangi filmlerin çekimlerinin durduğuna dahil net bir ifade kullanmadı.

Disney bazı filmlerin çekimlerini erteledi

Disney bazı filmlerin çekimlerini ertelediHaftalık yayınanan ünlü sinema dergisi "Variety" bir liste paylaştı. Listeye göre Disney'de çekimi durdurulan filmler şöyle açıkladı. "Disney, Son Düello, Küçük Deniz Kızı, Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi, Yalnız Evde, Kabus Sokağı, Peter Pan & Wendy ve Shrunk'taki" yapım ve ön yapımın kısa bir süre için kapatıldığını açıkladı.

Gelen haberlere göre, coronavirüs pandemisinin neden olduğu etki yüzünden, spor etkinliklerinden okul kapanışlarına kadar, her şeyin iptalini ve askıya alındığını söyleniyor. 

Sadece Disney yapımları iptallerden nasibini almadı, merakla beklenen filmlerin yayınlama tarihlerini de erteleniyor. Görevimiz Tehlike (Mission Impossible), James Bond Ölmek İçin Zaman Yok, Sessiz Bir Yer 2, Disney'in Mulan'ı ve en son Hızlı ve Öfkeli F9 gibi dünya yapıtlarının birçoğu çekimleri ertelendi.

Yeni coronavirüs'ün neden olduğu hastalık olan COVID-19 nedeniyle dünya çapında, 5.000'den fazla insanı öldü ve 137.000'den fazla insanı enfekte ettiği tespit edilmiştir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Bill Gates Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti Önceki

Bill Gates Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti

Peacekeeper Elite Çin Pazarında Coştu Sonraki

Peacekeeper Elite Çin Pazarında Coştu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.