Bill Gates Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti

Bill Gates Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, Kurucu ortağı olduğu Misrosoft'un yönetim kurulundan ayrıldığını bildirdi.

Dünyada en zenginleri arasında üst sıralarda bulunan Bill Gates kurucu ortağı olduğu Microsoft'un Cuma günü yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği açıklandı. Gates, bir açıklamaya göre, "küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliği ile mücadeleye destek vermek için, hayırsever önceliklerine daha fazla zaman ayırmak" için ayrıldığı açıklandı. Microsoft CEO, Satya Nadella ve diğer Microsoft liderlerine teknoloji danışmanı olarak kalacakları açıklandı. 

Bill Gates Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti

Gates'tin amacının, Bill&Melinda Gates Vakfının faaliyetlerine odaklamak için 2008 yılında Microsoft'taki günlük görevinden uzaklaştı. Şubat 2014'e kadar Microsoft'ta yönetim kurulu başkanıydı. 

Nadella yaptığı açıklamada, "Yıllar boyunca Bill'le çalışmak ve ondan öğrenmek çok büyük bir onur ve ayrıcalıktı." Dedi. "Bill'in dostluğuna minnettarım ve gezegendeki her insanı ve her organizasyonu daha fazlasını başarmak için yetkilendirme misyonumuzu gerçekleştirmek için onunla birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum." Dedi.

Bill Gates Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti

Microsoft'un yönetim kurulu şimdi 12 üyeden oluşacağı söylendi. Bir blog yazısında Gates şunları söyledi, "Hiçbir şekilde yönetim kurulundan ayrılmak şirketten uzaklaşmak anlamına gelmez. Microsoft hayatımın çalışmalarının her zaman önemli bir parçası olacak ve Satya ve teknik liderlik ile ilgilenmeye devam edeceğim vizyonu şekillendirmek ve şirketin iddialı hedeflerine ulaşmak." dedi.

Bill&Melinda Gates Vakfı dünyadaki eğitim ve küresel sağlık sorunlarına çözüm bulmak için kurulmuştu. Şuanda coronavirüs için çalışmalar yürüttüğü söylenmektedir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Apple WWCD etkinliğini bu yıl online olarak yapılacak Önceki

Apple WWCD etkinliğini bu yıl online olarak yapılacak

Disney bazı filmlerin çekimlerini erteledi Sonraki

Disney bazı filmlerin çekimlerini erteledi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.