Elon Musk: Bitcoin İle Tesla Teknolojisine Sahip Olabileceksiniz

Elon Musk: Bitcoin İle Tesla Teknolojisine Sahip Olabileceksiniz

Tesla Ceo'su Elon Musk yayınladığı bir tweet'te, Tesla marka elektrikli arabaları yıl sonu itibari ile kripto para birimi olan Bitcoin ile alabileceğinizi bildirdi. İlk olarak ABD başlayacak sistem, daha sonra başka ülkelerde de aktif olacak.

Tesla CEO'su Elon Musk, son dönemde kripto para ile gündemden düşmüyor. Musk'un sosyal medya'dan yaptığı bitcoin açıklamasından sonra kripto paralar bir anda gündem oldu.

Elon Musk'un kripto para ile ilgili açıkmalarından sonra, ABD'de Tesla araçlarını bitcoin ile satın almanın artık mümkün olacağı bildirildi. Otomobil üreticisi geçen ay 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve yakında dünyanın en popüler kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada “Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabilirsiniz” diye tweet attı. Tesla'nın web sitesindeki bir destek sayfasında, müşterilerin dijital para birimini kullanarak bir Tesla için nasıl ödeme yapabileceklerini açıklıyor.

Elon Musk: Bitcoin İle Tesla Araba Alabileceksiniz

Elon Musk: Bitcoin İle Tesla Araba Alabileceksiniz

Musk, ABD dışındaki kişilerinde yakında kendi ülkelerinde “bu yılın ilerleyen günlerinde” kripto para ile Tesla araçları satın alabileceklerini söyledi. Musk, şirketin bitcoinlerle çalışmak için dahili açık kaynaklı yazılım kullandığını ve kripto para birimini fiat para birimine dönüştürmediğini belirtti.

Firmanın iade politikasında Tesla, alıcıları elektrikli arabalarını iade edip para iadesi almaları durumunda şirketin ABD doları veya kripto para birimi olarak geri ödemeyi seçebileceği konusunda bilgi verdi.

Elon Musk: Bitcoin İle Tesla Araba Alabileceksiniz

Tesla, müşteriye satın alma anında bitcoin'in değerinde olduğu tam fiyattan ABD doları cinsinden iade etme hakkını saklı tuttuğunu belirtiyor. Tesla, Ocak ayında Bitcoin'e 1,5 milyar dolar yatırım yaptıktan sonra bu hareket oldukça doğaldı.

Bu, görünüşte Tesla'nın kripto para birimindeki veya fiat para birimindeki fiyat dalgalanmalarından yararlanmasına izin verecek ve müşterilere, düz bir nakit para işlemine dayalı bir geri ödeme ile hak ettiklerinden daha azını bırakacaktı.

Wedbush'ta bir analist olan Daniel Ives, yaptığı bir çalışmaya göre, Tesla'nın bu yılın ikinci yarısına kadar bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlamasını beklemediğini söyledi. Bakalım, Tesla araçlar kripto para ile satın alınabilecek mi? İlerleyen günlerde, konu hakkında yeni haberler çıkmaya devam edecektir. Bizi takipte kalın!


Yazarın Diğer Yazıları

Tinder nedir? İşte popüler flört uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler Önceki

Tinder nedir? İşte popüler flört uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler

Clubhouse Nedir? Sadece davetlilerin katılabileceği chat uygulamasını açıklıyoruz. Sonraki

Clubhouse Nedir? Sadece davetlilerin katılabileceği chat uygulamasını açıklıyoruz.

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.