EMUI 11 Güncellemesi alacak Huawei ve Honor Cihazlar Açıklandı

EMUI 11 Güncellemesi alacak Huawei ve Honor Cihazlar Açıklandı

Huawei ve Honor telefonlarda kullanılan EMUI arayüz güncellemesinin bir üst sürümü olan EMUI 11 güncellemesini alacak cihazlar açıklandı. Güncelleme büyük ihtimalle üçünçü çeyrekte gelecek ve başka model akıllı telefonlarda eklenecek.

Huawei firması kendini güncel tutmak için elinden gelini yapıyor. Huawei, geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, EMUI 11'in bu yılın üçüncü çeyreğinde görüneceğini doğruladı. Kullanıcı arayüzünün yeni sürümü Android 11'i temel alacak şekilde tasarlanıyor.

Huawei EMUI 11 güncellemesi alacak cihazlar sızdırıldı. Ancak, devam etmeden önce, bu verilerin resmi olmadığını ve Huawei tarafından onaylanmadığını belirtmek gerekir.

Hangi Huawei ve Honor akıllı telefonlar EMUI 11 güncellemesini alacak?

EMUI 11 güncellemesi alacak akıllı telefonlar açıklandı.

Weibo ve Huawei'nin Çin topluluğunun forumunda, EMUI 11 alması gereken cihazların bir listesini gösteren bir ekran görüntüsü yayınlandı. EMUI 11'i destekleyen bu cihaz listesinin, ilk akıllı telefon grubundan diğerlerinden daha önce güncelleme alabilirsiniz.

EMUI 11 Güncellemesini Alacak Telefonların Tam listesi

  • Mate Serisi: Mate 30 Pro, Mate 30, Mate 30 RS Porsche Tasarım, Mate 20X / Pro, Mate 20 RS Porsche Tasarım, Mate X.
  • P Serisi: P40 / Pro, P30 / Pro.
  • Nova Serisi: Nova 6 5G, Nova5T / Pro, Nova5z, Nova 5i Pro.
  • Tabletler: MatePad, Mediapad M6.
  • Honor Serisi: Honor V30 Pro, Honor V20, Honor 20 Pro, Honor 20s, Honor 20 Gençlik Sürümü, Honor 9X Pro.

Huawei'nin akıllı telefonları için en az iki büyük Android güncellemesi yayınladığını unutmayın. Listedeki cihazlar Android 9 Pie veya daha yenisiyle başlatıldığından Android 11 tabanlı EMUI 11 güncellemesini almaları gerekir.

EMUI 11 Güncellemesinin Detayları

Huawei EMUI 11'in gelişimi ile ilgili bazı resmi bilgilerimiz var. Huawei'nin Tüketici İş Yazılımları Bölümü Başkanı Wang Chenglu'ya göre, Huawei EMUI 11 2020 yılının üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulacak.

Bu, yeni sistemi Temmuz ve Eylül ayları arasında beklediğimiz anlamına geliyor. Ayrıca, EMUI 11 sisteminin EMUI 10'un bir ilerlemesi olacağını bildirildi. Elbette, EMUI 11'in EMUI 10 ile eşit olmasını beklemiyoruz. Bu, selefinden daha iyi ve daha kesintisiz olmalıdır.

EMUI 11 güncellemesinin detayları açıklandı.

Huawei ayrıca, EMUI 11 üzerinde “Dağıtılmış Teknoloji” yi daha da geliştirecek. EMUI 10 ile bu teknoloji, sistemin birden fazla cihaz arasında HD video görüşmelerini desteklemesine izin veriyor.

Bununla birlikte, EMUI 11 ile Huawei saatlerini, tabletleri, dizüstü bilgisayarları, TV'leri ve farklı ekranlara sahip diğer cihazları bağlayabileceğine dair raporlar var. “Dağıtılmış Teknoloji” kesintisiz çok ekranlı bir işbirliği getirecektir.

Huawei, EMUI 11 güncellemesine yakın bir gelecekte farklı uyumlu modelleri de dahil edeceği açıklandı. Türkiye'de bu güncelleme ne zaman gelir biliyoruz. Ama Huawei, Türkiye pazarını önemsiyor ve güncellemeler konusunda Türkiye'deki müşterilerini üzmeyecek gibi gözüküyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Titanik Filmi Hakkında Bilinmeyen 10 İlginç Gerçek Önceki

Titanik Filmi Hakkında Bilinmeyen 10 İlginç Gerçek

Oscar Ödülleri hakkında az bilinen 15 gerçek Sonraki

Oscar Ödülleri hakkında az bilinen 15 gerçek

Yorumlar

  • Telefonum Honor 10 Lite android 9(pie) ile çıktı kutusundan. Şuan android 10 güncellemesi aldı android 11 almıcayak diyorlar ama yukarıda ki yazı da Huawei akıllı telefonları için 2 büyük android güncellemesi yayınlıyormuş. Hani nerde o güncelleme android 9 aldım 10 da bitti android 11 güncellemesi almasını istiyorum...


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.