Eski tweetlerinizi nasıl görebilirsiniz


Artık zamanınızı ve enerjinizi tüketmeden eski tweetlerinizi görmek için hangi yöntemleri kullanabileceğinizi bileceksiniz.

Twitter hesabınızdan sıkıldınız ve Twitter anılarınızı hatırlamak mı istiyorsunuz? Ya da başka birinin eski tweet'lerini takip etmek mi istiyorsunuz? 

Eski tweet'leri nasıl göreceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu görevi yapmanıza ve eğlenceli ve kolay hale getirmenize yardımcı oluyoruz.

Anılar, deneyimlerimizle hak kazanabileceğimiz tek şey. Bu anılar bizi daha da yakınlaştırıyor. Twitter kullanıcısıysanız, gönderdiğiniz her tweet'in ne kadar değerli olduğunu biliyoruz.

Eski tweetlerinize bakabilir ve geçmiş tweetlerinizle anılarınızı canlandırmak isteyebilirsiniz. Ama nasıl? Parmaklarınız yorulana kadar kaydırarak mı?

Bu yöntemin probleminize mükemmel bir çözüm olmadığını biliyorsunuz. Eski tweet'lerinizi görmenizi sağlayacak kolay yollar var.

Eski tweetlerinize geri dönmek, onları görmek ve zaman çizelgenizi tekrar paylaşmak veya yeniden tweetlemek için yapabileceklerinizi artık bileceksiniz.

Eski tweetlerinizi nasıl görebilirsiniz

Twitter Araması Kullanarak Eski Tweet'leri Görme

Twitter.com'u tarayıcınızda açın ve arama çubuğunu tıklayın. Twitter kullanıcı adınızla birlikte aşağıdaki arama formülünü yazın.

Ayrıca, dönmek istediğiniz tarih aralığını girin (şu tarihten beri kullanıcı adı: yyyy-aa-gg yyyy-aa-gg). Seçtiğiniz tarih aralığındaki her tweet'i görmek için “Tüm” düğmesine tıklayın.

Eski tweet'lerinizi görmek için en altına gidin.

Şimdi de Twitter'ın Gelişmiş Arama İşleviyle Eski Tweet'lerin Nasıl Görebileceğinize Bakalım
https://twitter.com/search-advanced adresine gidin.

“Kişiler” in altındaki “Bu hesaplardan” simgesini seçin ve kullanıcı adınızı yazın.

Açılır takvim aracını kullanın ve aradığınız tweetlerin tarih aralığını seçin.

Eski tweetlerinizi bu dönemden görmek için “En Son” düğmesine tıklayın.

Kapsamlı Bir Arşivde Eski Tweet'leri Nasıl Görebilirim?

Twitter'da, tweet'lerinizin bir koleksiyonunu isteyebilirsiniz.  Sadece bir kere değil, düzenli aralıklarla isteyebilirsiniz çünkü genellikle iyi bir sosyal medya deneyimi hizmetidir.

Twitter size gönderdiğiniz her tweet'in eksiksiz, kapsamlı ve erişilebilir bir arşivini sunacaktır, yapmanız gereken tek şey aşağıdakileri yapmaktır:

Twitter hesabınızı kullanarak oturum açın ve https://twitter.com/settings/account adresine gidin. “İçerik” başlığı altında bulunan “Arşivi iste” düğmesine dokunun.

Sabırsız olmayın. Twitter, arşivinizi dakikalar, saatler veya günler için hazırlar. Zaman, istediğiniz arşivin büyüklüğüne bağlıdır.

Zaten yapıldıktan ve hazır olduktan sonra doğrudan https://twitter.com/settings/account adresine gidin. “Arşivi indir” e dokunun. Bu düğme “Verilerinizi indir” alanının altında bulunabilir.

Bu prosedürü gerçekleştirirken e-posta adresinizin güncellenmesi gerektiğini daima unutmayın. Twitter, arşiviniz tamamlandıktan sonra anında size bildiren bir e-posta gönderir.

Twitter, tüm eski tweet'lerinizi .zip dosyası biçiminde verir. İndir. Arşivi görüntülemenin iki yolu vardır.

Arşivinizi kullandığınız web tarayıcısında doğrudan görüntülemek için index.html dosyasına çift tıklayın. Aylara göre sıralanmış olan tweet'lerinizi tarayabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz e-tabloda, tweets.csv dosyasını açabilir ve tweetlerinizin daha ayrıntılı bir şekilde durduğunu görebilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Xiaomi Redmi K30 5G Ön İnceleme | Mi 9T Yeni Versiyon

Sonraki

Instagram Repost uygulaması kullanarak video nasıl paylaşılır

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.