FCC Yetkilisi Google ve Apple'dan TikTok'u Mağazalarından Yasaklamalarını İstedi

FCC Yetkilisi Google ve Apple'dan TikTok'u Mağazalarından Yasaklamalarını İstedi

Federal İletişim Komisyonu yetkilisi Brendan Carr, güvenlik nedeniyle Apple ve Google'dan TikTok'u mağazalarından kaldırmasını talep ediyor.

Çin merkezli ByteDance'a ait olan TikTok uzun süredir devam eden gizlilik ve ulusal güvenlik endişelerinden kurtulamıyor. Pandemi sırasında yoğun kullanıcı artışı yaşayan platform, şu an TikTok 1 milyardan fazla aylık aktif kullanıcıya sahip.

TikTok, yıllarca süren veri gizliliği endişelerine, ABD'deki kullanıcılar hakkında toplanan bilgilerin video platformunun ana şirketi olan ByteDance'ın bulunduğu Çin yerine Amerika Birleşik Devletleri'nde depolanacağına söz vererek yanıt vermişti. Ancak 80'den fazla dahili TikTok toplantısından sızan sese göre, ByteDance'ın Çin merkezli çalışanları, ABD'deki TikTok kullanıcıları hakkında halka açık olmayan verilere defalarca erişti.

FCC Yetkilisi <a href='/google/'>Google</a> ve Apple'dan TikTok'un Mağazalarından Yasaklamalarını İstediFederal İletişim Komisyonu yetkilisi Brendan Carr, Apple ve Google'ı, ana şirketi ByteDance'ın Çinli çalışanları tarafından kullanıcı verilerine erişildiğine dair yeni raporların ardından TikTok'u uygulama mağazalarından kaldırmaya çağırdı.

Carr, "TikTok sadece video uygulaması değil, masumiyetini dışa vurarak acımasız bir amaç güdüyor. Yeni raporların Pekin'de erişildiğini gösterdiği hassas verileri topluyor" dedi.


Yazarın Diğer Yazıları

Windows Sürücünüzü Yeni Bir PC'ye Nasıl Taşırsınız? Önceki

Windows Sürücünüzü Yeni Bir PC'ye Nasıl Taşırsınız?

Apple TV Artık Facebook Watch Uygulamasını Desteklemeyecek! Sonraki

Apple TV Artık Facebook Watch Uygulamasını Desteklemeyecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.