Fitbit Charge 4, Yeni Gücelleme ile Özelliklerini Arttırdı

Fitbit Charge 4, Yeni Gücelleme ile Özelliklerini Arttırdı

Giyilebilir teknoloji üretici Fitbit, piyasa sürmüş olduğu Fitbit Charge 4 akıllı bileklik yeni bir güncelleme aldı. Güncelleme, dinamik GPS ve akıllı uyandırma özelliği getiriyor.

Akıllı giyilebilir ürünler ve fitness pazarı, gün geçtikçe daha fazla şirketin katılmasıyla rebabetçi hale geldiğinden, köklü şirketlerin kullanıcıları kendilerine bağlamak için çok fazla gayret gösteriyor. Akıllı saatlerine her geçen gün yeni özellikler ekleyerek piyasada yer edinmek istiyorlar ve mevcut kullanıcılarını kaybetmek istemiyorlar.

Giyilebilir akıllı bileklik söktöründe uzun zamandır varolan Fitbit şirketi, giyilebilir teknolojik ürünleri için yeni güncellemelere devam ediyor.

Fitbit Charge 4 adlı akıllı bileklik, yeni bir yazılım güncellemesi aldığı bildirildi. İlk olarak bu akıllı bileklik alacak kişilerin yeni bir yazılım güncellemesi alması hem kendi tabanını koruyacak hemde yeni Fitbit Charge 4 satın alan kişileri etkilemiş olacaktır.

Fitbit Charge 4, Yeni Gücelleme ile Özelliklerini Arttırdı

Fitbit Charge 4, yeni bir <a href='/guncelleme/'>güncelleme</a> ile özelliklerini arttırdı.

Şirketin giyilebilir ürünlerine özel yazılımlar ile çalıştırdığı belirtilmektedir. Bugün şirket, Charge 4 Fitness için yeni bir yazılım güncellemesi sunuyor. 

Yeni özellikleri tanıtmak gerekirse; İlk yeni özellik Dinamik GPS'dir. Fitbit Charge 4'ün, yakın mesafedeki rota ve diğer istatistikleri yakalamak için yakındaki akıllı telefonun GPS sensörünü kullanmasına izin verir.

Bu durum akıllı telefonunuzu yanınızda taşırken, dahili GPS'i kullanmayacağınızdan batarya ömrünü korumanıza yardımcı olacaktır.

İkinci özellik, alarmlar sırasında sizi uyandırmaktan kaçınan ve sizi uyandırmak için ayarlanan alarm saatinden 30 dakika önce en iyi zamanı bulan Akıllı Uyandırma özelliğidir.

Yazılım güncellemesi ayrıca yeni bir Ekran Zaman Aşımı ayarı sunuyor. Kullanıcıların, Fitbit Change 4 akıllı saatin ekranının uyandıktan sonra ne kadar süre açık kalacağını ayarlamasını sağlar. Bu yazılım güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Fitbit Charge 4 Güncellemesinin Getirdikleri

Fitbit Charge 4 güncellemesinin getirdikleri

GPS Güncellemeleri

  • Charge 4'teki Dinamik GPS moduyla egzersizlerinizi yükseltin. Telefonunuz yakındaysa, Charge 4, rotanızı, temponuzu ve daha fazlasını yakalamak için telefonunuzdaki GPS sensörlerini kullanır. Telefonunuzu almazsanız, Charge 4 yerleşik bir GPS kullanır.
  • Cihazınızın pil ömrünü korumak veya GPS performansını artırmak için Charge 4'teki yeni GPS ayarlarını yönetin.

Diğer iyileştirmeler

  • Alarmlar uygulamasında Smart Wake ile alarmlar ayarlayın.
  • Yeni Ekran Zaman Aşımı ayarıyla ekranınızın ne kadar süre açık kalacağını ayarlayın.
  • Ayarlar uygulamasında cihazınızı etkinleştirdiğiniz tarihe bakın.
  • Bu sürüm birkaç hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi içeriyor.

Yeni ürün yazılımı spor sürüm numarası 1.96.29. Kullanıcılar doğrudan Android ve iOS için mevcut olan Fitbit uygulamasından indirebilir.


Yazarın Diğer Yazıları

PC Performansını Artırmak için 10 Hızlı Adım Önceki

PC Performansını Artırmak için 10 Hızlı Adım

Simpsonlar Geleceği Nasıl Tahmin Ediyor Sonraki

Simpsonlar Geleceği Nasıl Tahmin Ediyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.