Galaxy Fold 2, Unpacked Etkinliğinde Piyasaya Sürülmeyecek!

Galaxy Fold 2, Unpacked Etkinliğinde Piyasaya Sürülmeyecek!

Samsung'un uzun zamandır beklenen telefonu olan Galaxy Fold 2, Unpacked etkinliğinde tanıtılacağı söyleniyordu. Son gelen bilgiye göre, katlanabilir akıllı telefon Unpacked etkinliğinde, yazılımsal sorunlar nedeniyle tanıtılmayacak.

Samsung firması, katlanabilir telefon piyasasına ilk giriş yapan firmalardan biridir. İlk olarak Galaxy Fold ile katlanabilir akıllı telefonu piyasaya giriş yapan firma, istediği başarıyı elde edememişti. Cihaz, katlanma sırasında menteşe sorunu ve diğer sorunlar nedeniyle kullancıları tarafından eleştirilmiş ve büyük bir memnuniyetsizlik yaşamıştı.

Firma bu durumu düzeltmek için yeni bir çalışma yaptığını biliyoruz. Samsung Galaxy Fold 2 ile tekrardan piyasaya gireceği ve bu sefer yaşadığı başarısızlığı unutturmak için gerekli düzeltmeleri yapacağı gelen haberler arasındadır.

Samsung, hepimizin bildiği gibi, 5 Ağustos 2020'de yeni bir Unpacked etkinliğinde yapacaktı ve bu etkinlik sırasında, Galaxy Note 20 serisi akıllı telefonları piyasaya sürecekti. Daha önce gelen haberlere göre Samsung, Galaxy Fold 2 adlı katlanabilir akıllı telefonu bu etkinlik sırasında piyasaya süreceği söyleniyordu. Yeni gelen bilgiye göre, Samsung firması, Unpacked etkinliğinde Galaxy Fold 2 akıllı telefonu piyasaya sürmeyeceği bildirildi.

Galaxy Fold 2, Unpacked Etkinliğinde Piyasaya Sürülmeyecek!

Samsung Galaxy Fold 2, Unpacked etkinliğinde olmayabilir.

XDA Developers adlı site yöneticisi olan Max Weinbach, Galaxy Fold 2'nin gecikmesinden % 100 emin olduğunu tweetledi. Galaxy Fold 2'nin hazır olmamasının sebebi ise yazılım güncellemesi hala istenilen seviyede olmaması olarak gösterildi. Weinbach tahminine göre, katlanabilir akıllı telefonun piyasaya çıkış tarihi Eylül ayı olacabileceği söyleniyor.

Yazılımsal Sorunlar Gecikmenin Nedeni Olabilir?

Max, Samsung firmasının yazılım geliştirmeyle ilgili bazı sorunları olduğunu daha önceden bahsetmişti. Test edilen Fold 2'nin yazılım sürümünün blv0'da olduğunu söyledi.

Birkaç gün önce Max, Fold 2'nin yazılım geliştirmesinin bir ekran görüntüsünü paylaşmıştı ve cihazın en azından Eylül ayına kadar erteleneceğini söyledi. Görünüşe göre, Galaxy Fold 2 sadece Galaxy Store'da Not 20 ve Z Flip 5G ile birlikte taşıyıcı testi için listelenmiştir.

Max Weinbach göre, Samsung genellikle bir cihazı planlanan lansman'dan bir veya iki ay önce test ettikten sonra fiyatını belirler ve piyasaya sürmeye hazır hale getirir.

Samsung Galaxy Fold 2'nin geçikmesinin nedeni yazılımsal sorunlar olabilir.

Bununla birlikte Max, Samsung'un 5 Ağustos'taki etkinliğin sonunda Fold 2'nin bir tanıtım videosunu sergileyebileceğini veya bunun hakkında konuşmayı tamamen görmezden gelebileceğini tahmin ediyor.

Gelen bilgilere göre, cihazın gizemi devam ediyor ve bu değişiklikler, Samsung'un cihazı S20'nin Fan Edition ile birlikte Eylül ayı sonlarında veya Ekim ayı başlarında lansman için konumlandırmış olabileceğini düşünüyor.

Galaxy Fold 2 için söylenen özellikler sınırlı düzeyde kaldı. Cihaz son zamanlarda 25W şarj cihazı ile Çin'den 3C sertifikası aldığı bildirilmişti. Cihazın SM-F9160 model numarasını kullanması ve 2.275mAh ve 2.090mAh çift batarya yapılandırması ile gelmesi bekleniyor.

Bununla birlikte, 5 Ağustos'ta Unpacked etkinliği doğrulandığı ve Not 20, Not 20 Ultra, Galaxy Z Flip 5G ve Galaxy Buds Live TWS'nin piyasada boy göstermesi bekleniyor. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

TikTok, Global Piyasada 49 Milyondan Fazla Videoyu Sildi Önceki

TikTok, Global Piyasada 49 Milyondan Fazla Videoyu Sildi

Instagram'da biri nasıl sessize alınır? Sonraki

Instagram'da biri nasıl sessize alınır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.