Samsung Galaxy S20 modellerinde 3,5 mm kulaklık girişi olacak mı?

Samsung Galaxy S20 modellerinde 3,5 mm kulaklık girişi olacak mı?

Samsung, Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra gibi son model telefon serisinde kulaklık girişi olmayacağı söylendi.

Samsung firması piyasaya hızlı bir giriş yapmak istiyor. Ama Samsung'un yeni çıkartacağı son teknoloji telefonları olan, Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra modellerinde 3,5 mm kulaklık girişi olmayacağı söylendi.

En yeni Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra telefonları ön sipariş verilmeye başlandı. Ve yapılan açıklamalara göre 6 Mart'ta perakende mağazalarında satışa hazır hale gelecek. 8K video gibi üstün özelleliklere sahip olacağı bilinen Samsung'un son modellerinin, sahip olmadıkları şeylerden biri kulaklık jakları. Ses bağlantı noktasına sahip Galaxy S10 öncüllerinden farklı olarak, Galaxy S20 telefonlarıyla, kablosuz Bluetooth kulaklık veya USB-C kulaklık kullanmanız gerekecektir.

Samsung Galaxy S20 modellerinde 3,5 mm kulaklık girişi olacak mı?

Samsung'un aslında telefonunda 3,5 mm kulaklık girişi kullanmaması şaşırtıcı değil. Büyük teknoloji devleride artık telefonlarında kulaklık jakı kullanmıyorlar. Örneklemek gerekirse, Apple iPhoneGoogle Pixel ve OnePlus telefonlarının son modelleri de dahil olmak üzere birçok telefon üreticisi 3,5 mm kulaklık jakı bağlantısını telefonlarında çıkartmıştı. 

Samsung, geçen yıl ultra lüks modeli olan Note 10 telefon serisini piyasaya sürdüğünde, cihazlarda Samsung telefonlarındaki bağlantı noktası için sonun başlangıcını işaret eden kulaklık jakları da yoktu.

Tabiki bu 3,5 mm kulaklık jakının sonu değil. Kulaklık jakına sahip birinci sınıf bir telefon arıyorsanız piyasada bu tarzda akıllı telefonlar mevcuttur. Örneğin Motorola, Moto Z4 modelinde 3,5 mm kulaklık jakını geri getirdi. Ayrıca LG firması, en yeni LG V60 ThinQ 5G dahil olmak üzere telefonlarında 3,5 mm kulaklık jakını kullanan teknoloji firmalarından olmaya devam ediyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Grup FaceTime aramaları nasıl yapılır Önceki

Grup FaceTime aramaları nasıl yapılır

Google, Yılın en iyi Pokemon gününü bugün kutluyor Sonraki

Google, Yılın en iyi Pokemon gününü bugün kutluyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.