Galaxy S21 Ultra'nın Batarya ve Kamera Özellikleri Açıklandı


Samsung tarafından, 2021 Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S21 Ultra'nın batarya ve kamera özellikleri GalaxyClub tarafından açıklandı.

Samsung firması, amiral gemisi ürünlerinin lansmanını henüz bitirmedi. Teknoloji devi Samsung şimdi de, amiral gemisi konumunda yer alacak, Galaxy S21 Ultra sızıntılarını paylaşıyor.

Ayrıca; haberi olmayanlar için, 23 Eylül'de Galaxy S20 Fan Edition'ı piyasaya sürmeyi planlıyor. S21 Ultra'ya gelince, cihazın batarya ve kamera özellikleri sızdırıldı. Galaxy S21 amiral gemisi hakkında raporu sızdıran site GalaxyClub olarak karşımıza çıkıyor. Samsung piyasaya sürdüğü akıllı telefonları belirli periyotta ve tüm yıla yayarak duyuruyor. Bakalım Galaxy S21 bize ne getiriyor.

<a href='/galaxy/'>Galaxy</a> S21 Ultra'nın Batarya ve Kamera Özellikleri Açıklandı

Galaxy S21 Ultra Pil Kapasitesi Sızdırıldı!

Ortaya çıkan rapora göre, yeni nesil Galaxy S21 Ultra, EB-BG998ABY model numarasına sahip bir batarya ile gelecek. Bu model numarasının 4,885 mAh nominal kapasitesi vardır, bu da büyük bir 5.000 mAh pil kapasitesi görmemiz gerektiği anlamına gelir. 

Galaxy S21 Plus'ın 4.660mAh bataryaya sahip olacağını zaten biliyoruz. Hatırlamak gerekirse, Galaxy S20 Plus, 4.370mAh batarya gücüne sahip olacak. Yani cihazın bataryasında %3'lük bir artış sunacak.

Ne yazık ki, aynı durum Ultra varyantı için doğru değil gibi görünüyor. Farkında olmayanlar için Galaxy S20 Ultra da aynı 5.000 mAh pil kapasitesiyle geliyor. Öte yandan Galaxy S21, 4.000 mAh tipik pil kapasitesiyle (EB-BG991ABY) gelecek. 

Galaxy S21 Ultra Kamera Özellikleri Sızdırıldı!

<a href='/galaxy/'>Galaxy</a> S21 Ultra'nın Kamera Özellikleri Açıklandı

Bu haftanın başlarında, Galaxy S21 Ultra varyantın kamera özelliklerinin de sızdırıldığını gördük. Bunu kaçırdıysanız, Galaxy S21 Ultra arkasında dörtlü kamera modülü ile gelecek.

Kamera kurulumu gelirsek, iki telefoto lens ile birlikte 12MP ultra geniş lens ile eşleştirilmiş 108MP birincil sensörden oluşacak. Diğeri 5x optik yakınlaştırmayı desteklerken, 3x optik yakınlaştırmalı 10 MP telefoto kameraya bakıyoruz. 

Selfie ve görüntülü görüşme için de büyük bir 40MP ön kamera olacak. Bu yeni kamera yapılandırmasıyla Samsung, 3D ToF sensöründen vazgeçebilir.

Cihazın gövdesinin altında, En son model amiral gemisilerine yakışır yonga seti olan Snapdragon 875 işlemci ile gelecek. Uluslararası pazar için Samsung, şu anda geliştirme aşamasında olan 5nm Exynos yonga setini dahil edecek. 5nm Exynos yonga setinin daha yüksek bir güç verimliliği sunması bekleniyor. Lansman tarihi yaklaştıkça, Samsung firmasının piyasaya süreceği Exynos yonga seti hakkında daha fazla bilgi de görmeliyiz.

Samsung Galaxy S21 Ultra'nın fiyatlandırma bilgisi daha net değildir. Samsung Galaxy S21 üç cihaz olarak karşımıza çıkacak. Genelde Samsung firması, amiral gemisi Galaxy S cihazlarını, her yıl Şubat ayında piyasaya sürüyor. Cihazın lansmanı yaklaştıkça özellikleri ve fiyatı daha net olacaktır. Sizleri en hızlı şekilde bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Huawei Yeni MatePad 5G Modelini Tanıttı

Sonraki

Marvel, X- Men Filmi İçin Lady Gaga'nın Peşinde

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.