Galaxy Z Fold 3, Ekran Altı Kamera Teknolojisini Getiriyor!

Galaxy Z Fold 3, Ekran Altı Kamera Teknolojisini Getiriyor!

Samsung firmasının katlanabilir akıllı telefon modeli olan Galaxy Z Fold 3 hakkında gelen bilgiye göre, cihaz ön panelinde ekran altı kamera teknolojisi getirebilir. Eğer bu teknoloji Galaxy Z Fold 3'e gelirse, şirketin ilk ekran altı kameraya sahip cihazı olacak!

Samsung firması gelecekteki akıllı telefonlarını tasarlamak için çalışmalarına devam ediyor. Son dönemde rekabetin üst seviyelerde olması nedeniyle şirket yeni piyasaya süreceği cihazlarda farklı teknolojileri kullanmak istiyor.

Samsung'un ekran içi veya ekran altı kamera teknolojisini 2021 yılında Galaxy S ve Galaxy Note cihazlarına getirmesi bekleniyor. Son raporlara bakıldığında Samsung ekran altı kamera teknolojisini bu yıl piyasaya süreceği bir model de getirebilir. THE ELEC adlı bir site tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, yakında piyasaya yer alacak olan katlanabilir Galaxy Z Fold 3'te ekran altı kamerayı görebiliriz.

Galaxy Z Fold 3 Ekran Altı Kamera Teknolojisini Getiriyor!

Galaxy Z Fold 3 Ekran Altı Kamera Teknolojisini Getiriyor!

The ELEC'in raporuna göre, Samsung şu anda çok beklenen ekran altı kamera teknolojisini katlanabilir ürün yelpazesine getirmeyi planlıyor. Durum buysa, o zaman Galaxy Z Fold 3, markanın ekran içi kameraya sahip ilk akıllı telefonu olacak. 

Samsung'un yaklaşmakta olan Galaxy S21 amiral gemisi akıllı telefon için bu teknolojiyi askıya aldığı bildirildi. Samsung planda ani bir değişiklik olduğunu bildirdi ve bu teknoloji Galaxy S21 akıllı telefondan görülebileceği ama düşük üretim verimi alacağı bildirildi. Ekran altı kamera teknolojisi, yeni nesil Galaxy S21 ve Galaxy Note 21 amiral gemileriyle aynı delik açma ekranını göreceğimiz anlamına geliyor.

Galaxy Z Fold 3'ün ekran içi kamerasını ilk kez duymuyoruz. Aslında birkaç ay önce akıllı telefonun ilk fotoğrafına rastladık. Şaşırtıcı bir şekilde, sızdırılan görüntüde ön kamera sensörleri için herhangi bir delik açıklığı görülmedi. Bu sadece bir ekran içi kamera olasılığını öne sürüyor. Farkında olmayanlar için ZTE AXON 20 5G, ekran altı kamera teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu ünvanını koruyor.

Yeni Nesil Galaxy Z Fold 3 Katlanabilir Akıllı Telefondan Ne Bekleniyor? 

Yeni Nesil Galaxy Z Fold 3 Katlanabilir Akıllı Telefondan Ne Bekleniyor? 

Katlanabilir akıllı telefonun ikinci serisi bazı önemli güncellemeler getirdiğinden, Galaxy Z Fold 3 içinde aynı şeyi bekliyoruz. Galaxy Z Fold 2; tam ekran bir kapak ekranı, daha yüksek ekran yenileme hızı, geliştirilmiş menteşe tasarımı ve çok daha fazlasını getirdi. 

Menteşeden bahsetmişken, bu sefer menteşede bir LED göstergesi görebiliriz. Bu gösterge, kullanıcıyı aramalar, mesajlar ve diğer ilgili bildirimler hakkında bilgilendirmek için kullanılacaktır. Bu, akıllı telefonunuzu dış ekranı aşağı bakacak şekilde koyduğunuzda kullanışlı olacaktır. Aramayı veya önemli mesajı kaçırmamak için menteşede LED bildirimi görebileceksiniz.

Son olarak, yeni nesil katlanabilir cihazla birlikte bir S-Pen kaleminin eklenmesi olasılığına da bekleniyor. Bununla birlikte, önümüzdeki aylarda web'de daha fazla bilginin görünmesini beklemeliyiz.


Yazarın Diğer Yazıları

Eylül Ayının Ait En İyi 10 Akıllı Telefon Modeli Açıklandı Önceki

Eylül Ayının Ait En İyi 10 Akıllı Telefon Modeli Açıklandı

Windows 10'da Silinmiş Dosyalar Nasıl Kurtarılır? Sonraki

Windows 10'da Silinmiş Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.