Gelecekteki İPhone'lar USB Type-C İle Gelmek Zorunda Kalabilir

Gelecekteki İPhone'lar USB Type-C İle Gelmek Zorunda Kalabilir

Şarj konusunda tekelcilik birçok iPhone kullanıcısını zor durumda bırakıyor. Şirket bu inadından vazgeçip, gelecekteki iPhone cihazlarını USB Type-C bağlantı noktalarıyla getirebilir.

Bir iPhone kullanıcısının en büyük sıkıntısı şarj cihazı olmadan seyahat edememesidir.

Bir oda dolusu insanla çevrili olsanız da, herkesin bir iPhone şarj cihazı olmayabilir. 10 kişiden 4'ünün USB Type-C şarj cihazı taşıma olasılığı daha yüksektir. 

İşte tam olarak, iPhone'unuzun bir Lightning bağlantı noktası yerine bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olmasını istemeniz gayet normaldir.

Apple nihayet bazı talepleri dikkate alabileceği söyleniyor. Cupertino devinin iPhone'ları Lightning  portları yerine USB Type-C portları ile test ettiği bildiriliyor.

Bloomberg'den Mark German'a göre, gelecekteki iPhone'lar USB Type-C bağlantı noktası ile kullanıma sunulabilir.

Gelecekteki İPhone'lar USB Type-C İle Gelmek Zorunda Kalabilir

Gelecekteki İPhone'lar USB Type-C İle Gelmek Zorunda Kalabilir

Ancak Apple, geçişi en erken 2023 yılına kadar yapmayı planlamıyor. Bu, yaklaşmakta olan iPhone 14 serisinin geleneksel Lightning bağlantı noktasına sahip olacağı anlamına geliyor. 

Daha önce, ünlü analist Ming Chi Kuo, iPhone 15 modellerinin USB Type-C bağlantı noktalarıyla gelebileceğini de tahmin etmişti. 

Söylenti inandırıcı geliyor çünkü Apple artık iPad'lerde USB Type-C bağlantı noktalarını kullanmaya başladı, böylece şarj yöntemi Apple'ın ekosisteminden çok uzak görünmüyor.

Ancak görünüşe göre Apple, kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için USB Type-C bağlantı noktalarını getirmiyor, şirket Avrupa'da zorunlu olabilecek yasal gereklilikler nedeniyle değişikliği planlıyor olabilir. 

Avrupa mevzuatının Apple'ı Avrupa'daki tüm iPhone'larda, iPad'lerde ve AirPod'larda bir USB-C bağlantı noktası sunmaya zorladığı bildiriliyor. 

Gelecekteki İPhone'lar USB Type-C İle Gelmek Zorunda Kalabilir

Sadece Apple için değil, Avrupa'da cihaz satan tüm akıllı telefon üreticileri, tüm yeni cihazların bir USB Type-C bağlantı noktasına sahip olması istenecek. 

Elektronik üreticilerinden ayrıca tabletlere, dizüstü bilgisayarlara, dijital kameralara, kulaklıklara ve diğer cihazlara USB bağlantı noktaları eklemeleri istendi. 

Çoğu Android telefon USB Type-C bağlantı noktalarıyla birlikte gelirken, yeni düzen özellikle Apple'ı etkileyecek.

Yeni kurallar, tüketicilerin her yeni cihaz satın aldıklarında artık yeni bir şarj cihazına ve kabloya ihtiyaç duymamasını ve tüm küçük ve orta boy elektronik cihazları için tek bir şarj cihazı kullanabilmelerini sağlayacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung, Çip Üretim Fiyatlarını Yukarı Çekmeyi Planlıyor Önceki

Samsung, Çip Üretim Fiyatlarını Yukarı Çekmeyi Planlıyor

Wi-Fi 7: Yarının En Hızlı Kablosuz Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey Sonraki

Wi-Fi 7: Yarının En Hızlı Kablosuz Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.