Samsung, Çip Üretim Fiyatlarını Yukarı Çekmeyi Planlıyor

Samsung, Çip Üretim Fiyatlarını Yukarı Çekmeyi Planlıyor

Samsung'un olası fiyat artışları ve artan hammadde maliyetleri nedeniyle, endüstri genelinde çip üretimi için daha fazla ücret talep edebileceği söylendi.

Özellik pandemi döneminde artan çip sorunu hala çözülmedi. Birçok akıllı telefon markası ve teknolojik araç markası, bu nedenle çok büyük sorunlar yaşadı.

Çip sorununun çözülmemiş olması araç fiyatlarının da artmasını tetikliyor. Bu nedenle, birçok marka bağımlılığını bitirmek ve kendi çip fabrikalarını kurmak için uzun vadeli yatırımlar yapmaya başladı.

Bu yatırımların en büyük meyvesini Samsung firması almaya başladı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un yonga yapım fiyatlarını yüzde 20'ye kadar artırmayı planladığı bildiriliyor.

Bu yılın ikinci yarısından itibaren uygulanması beklenen hareketin, artan malzeme ve lojistik maliyetlerini karşılamak için sektör genelinde fiyatları artırma yönündeki baskının bir parçası olduğunu söyledi.

Samsung, Çip Üretim Fiyatlarını Yukarı Çekmeyi Planlıyor

Samsung, Çip Üretim Fiyatlarını Yukarı Çekmeyi Planlıyor

Gelen bilgiye göre Samsung'un bazı müşterilerle müzakereleri tamamladığını ve hala görüşmelerde olduğunu da sözlerine ekledi.

Samsung, Tayvan'ın TSMC'sinden sonra dünyanın en büyük bellek yongası üreticisi ve ikinci en büyük sözleşmeli yonga üreticisidir.

TSMC, mevcut çeyrek satışlarında %37'ye varan bir artış öngörüyor ve sipariş defterlerini dolu tutan ve yonga üreticilerinin premium fiyatlar talep etmesine olanak tanıyan küresel bir yonga sıkışıklığında yonga kapasitesinin bu yıl çok sıkı kalmasını beklediğini söyledi.

Samsung üretim kapasitesini her geçen gün arttırarak, Ocak-Mart döneminde en yüksek üç aylık satış elde etti.

Samsung, Çip Üretim Fiyatlarını Yukarı Çekmeyi Planlıyor

Samsung, Nisan ayı sonlarında yaptığı bir kazanç çağrısında, büyük müşterilerin çip sözleşmeli üretimine yönelik talebinin mevcut kapasitesinden daha fazla olduğunu ve arz sıkıntısının devam etmesini beklediğini söyledi.

Önümüzdeki beş yıllık dönem için sipariş defterimize bakarsanız, (toplam) siparişler bir önceki yılki gelirimizin yaklaşık sekiz katı olduğu açıklandı.

Olası fiyat artışları, yüksek enflasyon ve artan hammadde maliyetleri nedeniyle, endüstri genelinde çip üretimi için daha fazla ücret talep etme eğilimiyle uyumludur.


Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp: Sohbet Filtresi Özelliğini Tüm Kullanıcılarına Getiriyor Önceki

WhatsApp: Sohbet Filtresi Özelliğini Tüm Kullanıcılarına Getiriyor

Gelecekteki İPhone'lar USB Type-C İle Gelmek Zorunda Kalabilir Sonraki

Gelecekteki İPhone'lar USB Type-C İle Gelmek Zorunda Kalabilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.