Google AR Gözlükleri Geliştirmek İçin Yatırımlarını Büyütüyor

Google AR Gözlükleri Geliştirmek İçin Yatırımlarını Büyütüyor

Google, Metaverse dünyasında daha fazla söz sahibi olabilmek İçin AR Akıllı gözlükleri yeniden geliştirmeye çalışıyor.

Google'ın en yeni AR Smart Glass'ın (akıllı gözlükleri) ve hazırladığı prototipleri şirket testinin parçası olarak halka açık alanlarda test etmeye başlayacağını açıkladı.  

Google, yıllar içinde geliştirdiği teknolojisini, Google Glass'a dahil etmek için birkaç yol denedi, ancak hiçbiri tüketicilere ulaşamdığı için başarılı olamadı.

AR Akıllı gözlüklere tekrardan yatırım yapan şirket, bu sefer büyük bir kananç elde etmeyi umuyor.

Google'ın AR ve VR bölümü, laboratuvar ortamındanda testlerin başarılı olduğu ve şimdi de saha denemesi için tüm şartların uygun olduğunu söyledi. 

Google, bir blog gönderisinde "Bu cihazların insanlara günlük yaşamlarında nasıl yardımcı olabileceğini daha iyi anlamamızı sağlayacak" diye bilgi vermeye başladı. 

AR Akıllı gözlük, gerçek zamanlı veri ve bölgedeki hava ve trafik koşullarının analizini gerektiren navigasyonu içerecek.

Google AR Gözlükleri Geliştirmek İçin Yatırımlarını Büyütüyor

Google, Akıllı AR Gözlüğü Nasıl Test Edecek?

Google, işleri yavaş yavaş almayı planlıyor, bu nedenle testler birkaç Google çalışanının ve güvenilir test uzmanlarının yardımıyla yapılacak. 

Bu kişiler, şirketin performansını ve etkinliğini analiz etmesine yardımcı olan AR Akıllı Cam prototipini takacak.

Bu cihazların fotoğrafçılığı veya videografiyi desteklemediğini söylüyor, bu nedenle farklı durumlarda size yardımcı olmak için görüntü verilerini kullanacak. 

Google AR Gözlükleri Geliştirmek İçin Yatırımlarını Büyütüyor

Tüm sürecin yavaş bir hızda ilerlemesi bekleniyor ve Google, tüm test kullanıcılarının gizliliğinin bozulmadan kalmasını sağlamak istiyor.

Google Glass hiçbir zaman başarılı olamadı ve birden fazla denemeden sonra şirket projeyi sonlandırmaya ve diğer ortamlara ve teknolojiye odaklanmaya karar verdi. 

Metaverse dünyasının son dönemde büyümesi ile AR ve VR bu dünyanın temel bir parçası olacak, bu nedenle bu Gözlükler şirket için iyi bir gelişim alanı olabilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung, 2021'de 10 Milyon Katlanabilir Cihaz Gönderdi Önceki

Samsung, 2021'de 10 Milyon Katlanabilir Cihaz Gönderdi

WhatsApp: Sohbetlerinizi Android'den iPhone'a Aktarmanıza İzin Veriyor Sonraki

WhatsApp: Sohbetlerinizi Android'den iPhone'a Aktarmanıza İzin Veriyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.