Samsung, 2021'de 10 Milyon Katlanabilir Cihaz Gönderdi

Samsung, 2021'de 10 Milyon Katlanabilir Cihaz Gönderdi

Samsung, önümüzdeki ay piyasaya yeni Galaxy Z Fold ve Flip katlanabilir akıllı telefonları sürecek. Şirket, 2021 yılında 10 milyon katlanabilir cihaz göndererek bu alanda iddiasını ispatladı.

Samsung, dünya çapında "neredeyse 10 milyon katlanabilir akıllı telefon" gönderdiğini açıkladı. 

Şirketin Mobil Deneyim (MX) İşinden sorumlu başkanı Dr. TM Roh, bu durumun 2020'ye göre yüzde 300'lük bir artış olduğunu ve "hızlı büyüme" dediği şeyin devam etmesini beklediğini söyledi. 

International Data Corporation tarafından Şubat ayında yayınlanan bir raporda, "hem çevirme hem de katlama form faktörleri dahil olmak üzere dünya çapında katlanabilir telefon sevkiyatlarının 2021'de toplam 7,1 milyon adede ulaştığına tanık olduğunu" söyledi. 

Hangi rakam doğru olursa olsun, Samsung'un MX bölümü, çoğunlukla katlanabilir ürünlerinin ve en yeni Galaxy S cihazlarının güçlü satışları nedeniyle geçen yıl gelirinde bir artış kaydetti.

Samsung, 2021'de 10 Milyon <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> Cihaz Gönderdi

Samsung, 2021'de 10 Milyon Katlanabilir Cihaz Gönderdi

Samsung, önümüzdeki ay yeni Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 katlanabilir cihazlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Şirket, sektördeki katlanabilir segmentin büyüme beklentileri ve aynı zamanda şirketin ürünleriyle bu arenada bugüne kadarki başarısı hakkında bazı ayrıntılı verileri paylaşarak etkinliğe hazırlanıyor.

Samsung MX İş Başkanı ve Başkanı Dr TM Roh'a göre şirket, katlanabilir ürünlerine yönelik talepte hızlı bir artış gördü ve ivmenin bir sonraki Galaxy Z katlanabilir cihaz serisiyle devam etmesini bekliyor.

Katlanabilir cihazların daha geniş bir kitleye ulaşmasından bahsediyor ama şimdiye kadar çoğunuz, Samsung dışında kimsenin bu segmentte bir güç olma iddiasında bulunmadı.

Samsung, 2021'de 10 Milyon Katlanabilir Cihaz Gönderdi

Oppo kendi katlanabilir cihazıyla ortaya çıktı ancak bu yılın ilerleyen saatlerinde şirketten daha fazla aksiyon bekliyoruz.

Roh ayrıca, Samsung katlanabilir cihazlarının yüzde 70'inin Galaxy Z Flip modelini kullandığını ve bu segment'te en popüler katlanabilir cihaz haline getirdiğini belirtiyor. 

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4'ün sadece birkaç hafta sonra piyasaya sürülmesiyle Samsung, katlanabilir segmente odaklanmasının sonuçlarını almaya başlayacağı söyleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Epic Games'te Bu Hafta İki Oyun Ücretsiz Önceki

Epic Games'te Bu Hafta İki Oyun Ücretsiz

Google AR Gözlükleri Geliştirmek İçin Yatırımlarını Büyütüyor Sonraki

Google AR Gözlükleri Geliştirmek İçin Yatırımlarını Büyütüyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.