Google, bazı Android tabletlere çocuk modu getiriyor

Google, bazı Android tabletlere çocuk modu getiriyor

Yeni bir Lenovo cihazı, Kids Space'e erişebilen ilk tablet olacak.

Google, Family Link ebeveyn denetimleri ve öğretmen onaylı uygulamalar içeren Google Play mağazasının bir bölümü gibi özelliklerle hizmetlerinde çocuklar için güvenli ortamlar oluşturmaya çalışıyor. Bazı Android tabletlere getirdiği bir mod olan Kids Space'i kullananların beğenilerini temel alıyor.

Google, Kids Space'in arkasındaki fikrin "sevdikleri şeyleri keşfetmelerine" yardımcı olmak olduğunu söylüyor. İlgi alanlarını seçtikten sonra mod, okuyacakları, oynayacakları ve yapacakları şeyleri sergileyecek. Gençler, bir karakter / avatar oluşturarak modu kendi kimliklerine göre biraz daha uyarlayabilirler.

Google Kids Space

Renkli ve gezinmesi kolay görünüyor. Çocuklar, Oku ve Oynat sekmelerinde büyüyen bir kitap ve uygulama kütüphanesi bulacak. Google, kitaplara erişim sağlamak için yayıncılarla birlikte çalışıyor ve ABD'deki çocuklar Kids Space'te 400'den fazla kitabı ücretsiz olarak okuyabilecek.

İzle ve Yap sekmeleri, Google'ın "ilgi çekici ve ekran dışı etkinlikleri teşvik ettiğini" söylediği YouTube Çocuk videolarını içerir. Bunların hepsi yeterli değilse, ebeveynler çocuklarının Google Play'den kontrol etmeleri için daha fazla şey indirebilir.

Modu içerecek ilk tablet, yeni Lenovo Tab M10 HD Gen 2'dir. 10,1 inç HD geniş görüş açılı ekrana ve çift Dolby Atmos hoparlöre sahiptir. Tablet 129,99 dolardan başlıyor ve önümüzdeki ay piyasada olması bekleniyor.

Çocuk Alanı yakında diğer Android tabletlerde de kullanıma sunulacak. Diğer şirketler, en dikkate değer örnekler arasında Amazon ile çocuklara özel tablet deneyimlerini denedi.


Yazarın Diğer Yazıları

iPhone 12 bekleyenlere kötü haber! Önceki

iPhone 12 bekleyenlere kötü haber!

En Yüksek 5G İndirme Hızına Sahip İlk 10 Ülke! Sonraki

En Yüksek 5G İndirme Hızına Sahip İlk 10 Ülke!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.