Google, Chrome İçin Yeni "Güvenlik Açığı" Güncellemesi Yayınladı

Google, Chrome İçin Yeni

Google, Chrome üzerinde beş yeni tehdit tespit ettiğini ve bu güvenlik açıkları için yeni bir güncelleme yayınladığını açıkladı. Güncelleme tüm cihazlar için aktif olacak!

Google tarafından, Konglomerat şirket olarak 2015 yılında kurulan Alphabet, Chrome adlı web tarayıcısı için yeni bir güncelleme başlattı. Güncelleme, tarayıcıda bulunan güvenlikle ilgili birkaç sorun için düzeltmeler içerir. 

Google, Chrome güvenlik güncellemesinin Windows, Mac ve Linux için mevcut olduğunu söyledi.

Ek olarak, kötü aktörler veya saldırganlar tarafından istismar edilmiş olabilecek sıfır saat güvenlik açığı için bir acil durum düzeltme eki içerdiğinden, kullanıcıların Google Chrome tarayıcılarını hemen güncellemeleri önerilir. 

Aşağıda, Google Chrome güvenlik açığı ve bunu düzelten Google Chrome güncellemesi hakkında daha fazla bilgi bulunmaktadır. 

Google Chrome güncellemesi v96.0.4664.110 artık mevcut ve toplam beş güvenlik açığını düzeltiyor. Bunlardan dördü yüksek dereceli sorunlar ve beşincisi kritik bir güvenlik sorunudur. 

Google Chrome'da bulunan dört yüksek dereceli güvenlik sorunundan biri, saldırganların Google Chrome'un JavaScript motorunu etkilediği ve bilgisayar korsanlarının hedeflenen bilgisayara kolayca kötü amaçlı kod yükleyebildiği açıklandı.

Saldırganlar bu güvenlik açığından yararlanıp cihazınıza kötü amaçlı bir kod yüklerlerse, kişisel verileriniz ve bilgisayarınız risk altında olabilecek.

Google, Chrome Güvenlik Açığı Güncellemesi

Google Chrome Güvenlik Açığı Adları

Google tarafından Chrome'un en son güncellemesinde düzeltilen dört güvenlik açığının adı CVE-2021-4099, CVE-2021-4100, CVE-2021-4101 ve CVE-2021-4102'dir. 

JavaScript kod yürütme tehdidi dışında, bu sorunlarla ilgili diğer ayrıntılar Google tarafından herkese açık olarak yayınlanmamıştır. 

Kullanıcıların çoğunluğu Google Chrome'un güvenli sürümüne geçtiğinde şirketin sorunlar hakkında daha fazla ayrıntı yayınlayacağı söylenebilir. 

Google, Chrome Güvenlik Açığı Güncellemesi

Chrome tarayıcınızı nasıl güncellersiniz?

  • Tarayıcının Yardım veya Hakkında bölümüne gitmeniz gereklidir.
  • Cihazınız için bir güncelleme varsa, Google bunu otomatik olarak indirecek veya size aynısını yapma seçeneği sunacaktır.
  • Güncelleme indirildikten sonra, tarayıcıyı uygulamak ve yeniden başlatmak için "Yeniden Başlat" düğmesine tıklamanız yeterlidir.
  • Tarayıcıyı yeniden başlatmak tüm pencereleri ve sekmeleri kapatacağından, kaydedilmemiş verilerinizi kaydettiğinizden emin olmalısınız.

Yazarın Diğer Yazıları

Google'ın Aşısız Çalışanları Kovmakla Tehdit Ettiği İddia Edildi Önceki

Google'ın Aşısız Çalışanları Kovmakla Tehdit Ettiği İddia Edildi

Bir Fotoğraftan Bilgi Kopyala ve Yapıştır: iOS 15'te Apple'ın Canlı Metni Nasıl Kullanılır? Sonraki

Bir Fotoğraftan Bilgi Kopyala ve Yapıştır: iOS 15'te Apple'ın Canlı Metni Nasıl Kullanılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.