Google Task Mate, Basit Görevler Yaparak Para Kazanmanızı Sağlayacak!

Google Task Mate, Basit Görevler Yaparak Para Kazanmanızı Sağlayacak!

Google firması tarafından geliştirilen ve şuan için Hindistan'da test aşamasında olan “Google Task Mate” uygulaması, kişilere basit görevler vererek para kazandıracak. Uygulama yakın bir zamanda birçok ülkede aktif olacağı bildirildi.

Google firması pandemi döneminde boş durmadı. Şirket global ağını kullanarak, farklı alanlarda farklı çalışmaları ile dikkat çekiyor. Google şu anda Android platformu için Task Mate adlı yeni bir uygulamayı test ediyor. İsim bir çeşit otomasyon aracına işaret etse de, aslında durum böyle değildir. 

9to5Mobile tarafından sızdırılan bilgiye göre Task Mate sistemi; kullanıcıların "akıllı telefonunuzda basit görevler yaparak para kazanmalarına" olanak tanıyan bir uygulamadır. Google Opinion Rewards(Google Ödüllü Anketler) adlı uygulamaya benzer bir yapıda olduğu bildirildi. İlk olarak Hindistan gibi bazı ülkelerde deneme amacıyla aktif olacak özellik, daha sonra birçok ülkede kullanıcılarına görevler vererek para kazandıracak. 

Google Task Mate Uygulaması Şu Anda Yalnızca Seçili Test Kullanıcıları Tarafından Kullanılabilir! Google Task Mate Uygulaması Şu Anda Yalnızca Seçili Test Kullanıcıları Tarafından Kullanılabilir! 

Google Task Mate Uygulaması Şu Anda Yalnızca Seçili Test Kullanıcıları Tarafından Kullanılabilir!  

Google Task Mate uygulaması şuan için, Hindistan gibi ülkelerde test edilecek ve belirli bazı kullanıcılara hitap edilecek. Tabi bu uygulama başarıya ulaşırsa kullanıcılara iki farklı şekilde para kazandıracak. Birincisi oturduğu yerden para kazanma, ikincisi de saha görevi olacak.

Adından da anlaşılacağı gibi, ilk sistemde hareket etmeden oturduğunuz yerden görevleri tamamlayabileceksiniz. ikincisi ise yürümenizi gerektiren görevlerden oluşacak. Temel olarak, "Saha Görevleri" kaç dakika yürümeniz gerektiğini size söyleyecek. Örneğin, Google sizden yakındaki belirli bir konuma gitmenizi ve oradaki bir işletme varlığının fotoğrafını çekmenizi isteyebilir. Oturarak yapılacak görevler arasında; "Sözlü cümleleri kaydet", "Cümleleri yazıya dök" ve "Mağaza ayrıntılarını kontrol et" bulunur.

Google firmasına göre, tamamlanması gereken görevler oldukça “basit ve kolay” olacak. Daha önce belirtildiği gibi uygulamaya ilk olarak davet kodu ile giriş yapılacak. Yani ilk aşamada uygulama “belirli kullanıcılarla sınırlı” tuttulduğu erken erişim testine tabi tutalacak. Uygulamayı Google Play Store'den indirebilseniz de, bir tavsiye kodu olmadan devam edemeyeceksiniz.

Google Task Mate, Basit Görevler Yaparak Para Kazanmanızı Sağlayacak!Google Task Mate, Basit Görevler Yaparak Para Kazanmanızı Sağlayacak!

Google Task Mate, Basit Görevler Yaparak Para Kazanmanızı Sağlayacak!

Farkında olmayanlar için Task Mate uygulamasının, Google Opinion Rewards(Google Ödüllü Anketler) ayrılan en büyük yanı, görevler sırasında Play Store kredisi vermek yerine nakit ödeme yapacak olmasıdır. Ayrıca Google, görevleri kendi hizmetleriyle sınırlamaz. Task Mate ile birçok bölgede ve dünyanın farklı alanlarında görev yapmanıza imkan verecek.

Google firmasının daha önce tanıttığı ve kullanılmakta olan, Google Opinion Rewards(Google ödüllü anketler) adlı sistemi bu kadar geniş bir kitleye hitap etmiyor. Sadece anket soruları ile sınırlıdır. Bununla birlikte, uygulama şu anda erken erişimde ve yakında birçok kişiye sunulması bekleniyor. Task Mate'in Google Opinion Rewards(Google ödüllü anketler) yerini alıp almayacağını yoksa her iki uygulamanın da yan yana yaşayıp yaşamayacağını daha sonra açıklanacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Netflix, TV Kanalı Açıyor Önceki

Netflix, TV Kanalı Açıyor

Twitch Studio Nedir ve Yayın Yapmak İçin Kullanılır mı? Sonraki

Twitch Studio Nedir ve Yayın Yapmak İçin Kullanılır mı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.