Netflix, TV Kanalı Açıyor


Netflix, bünyesindeki bazı içerikleri bir TV kanalındaki gibi yayın akışı haline getirip izleyicilere sunacağı “Direct” isimli kanalın deneme yayınına başladı

Netflix iyi güzel hoş ama ah şu ne izleyeceğine karar verme sıkıntısı olmasa. Bunun farkında olan Netflix buna bir çözüm olabilecek “Direct” ismini verdiği alışılmış, bildiğimiz bir televizyon kanalı gibi işleyecek kanal kurmaya karar verdi.

İçerikler yine Netflix tarafından seçilecek, farklı tarzlardan dizi, film ve tv showları yayın akışı içinde peş peşe ekrana gelecek. Direct şimdilik sadece Fransa'da yayın yapıyor.

Netflix Direct Fransa'da

Fransa'da Netflix'in 9 milyondan fazla abone bulunuyor, Direct'in test yayını için Fransa'yı seçmiş olmasının sebebi ise sahip olduğu abone sayısı değil elbette, bu ülkede hâlâ yaygın şekilde televizyon kültürünün devam ediyor olması. Direct'in hem izleyecek bir şey kalmadığını düşünenlere hem de platformda yeni olanlara rehber olması da planlanıyor. Bu yöntemle çok bilinmeyen yapımların da ön plana çıkartılması sağlanmış olacak.

5 Kasım'da sınırlı sayıda kullanıcıyla test yayınlarına başlayan Direct'in Fransa'da nasıl karşılanacağını şimdiden çok merak ediyorum.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Karayip Korsanları'nda Johnny Depp Gitti Margot Robbie Geldi

Sonraki

Google Task Mate, Basit Görevler Yaparak Para Kazanmanızı Sağlayacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.