Göz Muayenesinde iPhone 13 Pro Kamerası Kullanan Doktor

Göz Muayenesinde iPhone 13 Pro Kamerası Kullanan Doktor

Hastanın gözlerinin makro görüntülerini çekmek için iPhone 13 Pro kamera kullanan doktor olay oldu

San Diego'daki Sharp Healthcare'de göz doktoru ve dijital sağlık inovasyon uzmanı olan Dr. Tommy Korn, LinkedIn gönderisinde bir hastanın gözlerinin makro görüntülerini çekmek için bir iPhone 13 Pro Max kullandığını söyledi.

Korn, kameranın performansından "etkilendiğini" de sözlerine ekledi. Göz uzmanı, iPhone 13 Pro Max'in "hasta göz bakımı ve teletıpta yenilik yapabileceğini" ekledi ve teknolojinin nereye gittiğini görmek için sabırsızlandığını söyledi.

Dr. Korn ayrıca kornea naklinde çözülen sıyrıktan iyileşmekte olan hastalarından birinin tedavisi sırasında kullanılan iPhone 13 Pro Max'in birkaç görüntüsünü de paylaştı. İPhone hastanın iyileşme izleme görüntüleri çekmek için kullanılmıştır..

Korn, bir hastanın gözlerinin görüntülerini çekmek için iPhone 13 Pro kullanıyor.

Korn'un gönderisine yaptığı bir yorumda, optometrist Dr. Jeffrey Lewis ayrıca iPhone 13 Pro Max kamerasının "hastalarımızı etkilemenin, yönetmenin ve uzun vadeli ilişkileri beslemenin başka bir yolu" olabileceğini söyledi.

Apple'ın iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'teki makro fotoğrafçılık modu, serinin " kamera sistemindeki en güçlü gelişimi " olarak adlandırıldı . Makro modu, ek bir lens veya başka bileşenler kullanmak yerine, ultra yakın çekimlerini elde etmek için hesaplamalı fotoğrafçılık kullanıyor.

Bunun yanında Apple ürününün tıbbi veya sağlık uygulamalarında ilk kez kullanılmasından çok uzak. Örneğin, Eylül ayının başlarında, SpaceX Inspiration4 misyonunun mürettebatı, uzay uçuşunun insan vücudu üzerindeki etkisini araştıran araştırmalar yapmak için Apple Watch ve iPhone'u kullandı.

 

 


Kaynak: https://www.linkedin.com/posts/tommykornmd_been-using-the-iphone-13-pro-max-for-macro-activity-68490

Yazarın Diğer Yazıları

Gerçek E-posta Adresinizi Maskeleyerek Gizliliğinizi Arttırabilirsiniz Önceki

Gerçek E-posta Adresinizi Maskeleyerek Gizliliğinizi Arttırabilirsiniz

New World Dolu Sunucularda Karakter Açmaya İzin Vermeyecek Sonraki

New World Dolu Sunucularda Karakter Açmaya İzin Vermeyecek

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.