‘Havrita'ya Erişim Engeli Getirildi

‘Havrita'ya Erişim Engeli Getirildi

Sokak köpeklerinin yerlerini gösteren internet uygulaması Havrita'ya erişim engeli getirildi. Havrita'nın sözcüsü Avukat Devrim Koçak yaşanan olaylardan dolayı uygulama sahibinin üzgün olduğunu söylemişti.


Pati Koruyucuları Hayvanları Koruma Derneği (PAWGUARD) avukatı Muhammed Yusuf Damnalı, Havrita sitesi ve sosyal medya hesaplarından kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ifade ve görüntüler kullanıldığı gerekçesiyle siteye ve sosyal medya hesaplarına erişim engeli getirilmesini talep etti.
Ankara 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi, bunun üzerine ‘Havrita' sitesi ve sosyal medya hesaplarına erişim engeli getirilmesine karar verdi.


Uygulamada başıboş köpeklerin işaretlendiğini ve öldürüldüğünü söyleyen hayvanseverler sosyal medyada 'Havrita kapatılsın' kampanyası başlatmıştı.
Tepkilerin ardından Havrita-Başıboş Köpek Haritası'nın sözcüsü Avukat Devrim Koçak da açıklamalarda bulunmuştu. 

Koçak, "Arkadaşımız tamamen iyi niyetle, başıboş köpeklerin refahı ve insanların da başıboş köpekler nedeniyle zarar görmemesi için siteyi oluşturmuş. Garip iftiralar ortaya çıkınca bir ara verme kararı aldı. Sitede erişim engeli yok, sitenin kendi sahibi tamamen durdurdu'' diye konuştu. 

Koçak, art niyetli kişilerin gidip işaretleme yaptıktan sonra canice katliam yapabileceklerini düşündükleri için ara verdiklerini söyledi. 

 


Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp Üzerinden Ekran Görüntüsü Alamayacaksınız Önceki

WhatsApp Üzerinden Ekran Görüntüsü Alamayacaksınız

Eski e-postaları hızla silerek Gmail gelen kutunuzu nasıl temizlersiniz? Sonraki

Eski e-postaları hızla silerek Gmail gelen kutunuzu nasıl temizlersiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.