Honor, AMD Ryzen Serisi Yeni Bir Bilgisayarı Piyasaya Sürecek!

Honor, AMD Ryzen Serisi Yeni Bir Bilgisayarı Piyasaya Sürecek!

Honor yakın zamanda piyasaya sürmeyi düşündüğü MagicBook adlı dizüstü bilgisayar, AMD Ryzen 4000 işlemciye sahip olacak. Ayrıca cihaz, 65W süper hızlı şarj adaptörü sayesinde 30 dakika içinde yaklaşık % 50 şarj olabilecek.

Her geçen gün teknoloji üreticileri, kendileri ile rekabet edecek alanlarda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Çinli teknoloji devi Huawei'nin alt markası Honor, Mayıs ayı içinde üstün donanım ve performans gücü sunacak bir MagiBook Pro dizüstü açıkladı. 

Bu dizüstü bilgisayarın kısa sürede beklenmedik bir pazar payı yakaladığını söyleniyor. Başka bir deyişle, Xiaomi dizüstü bilgisayarlarının tek lider olduğu Çin'de, Honor zorlu bir rekabet yapabilir. Tabi Huawei'nin alt markası olan Honor, ABD tarafından gerçekleşen ambargoya tabi bir teknoloji üreticisidir. Bu yüzden şirket daha fazla gayret göstermektedir.

Hatta akıllı telefon pazarındaki yoğun rekabet durumunun dizüstü bilgisayar segmentine ulaştığı söyleniyor. Ancak bildiğiniz gibi, son zamanlarda Redmi, çok popüler RedmiBook'un Ryzen sürümünü yayınladı. Bu nedenle, Xiaomi ile savaşmaya devam etmek için Honor'da aynısını yapmaya karar verdi. 

Honor daha önce tanıttığı MagicBook dizüstü bilgisayarın AMD sürümünün lansmanı 16 Temmuz'da yapılacak. Yeni dizüstü bilgisayar işlemci gücünü AMD işlemcinin Ryzen 4000 serisinden alacak. Resmi lansmandan birkaç gün önce üreticiden daha fazla bilgi alacağız.

Honor, AMD Ryzen Serisi Yeni Bir Bilgisayarı Piyasaya Sürecek!

MagicBook dizüstü bilgisayarın AMD sürümünün lansmanı 16 Temmuz'da yapılacak.

Şirketin resmi posterine göre, Honor MagicBook AMD sürümü 65W süper hızlı şarj adaptörü ile gelecek. 

Aslında sızdırılan bilgiler doğrultusunda dizüstü bilgisayarın en büyük avantajı hızlı sarj olacak ve şirketin iddia ettiği gibi, bu aksesuar nedeniyle, dizüstü bilgisayar 30 dakika içinde yaklaşık % 50 şarj olabilecek. Bu durum birçok kullanıcı tarafından olumlu olarak görünüyor.

Düne kadar duyduklarımız sadece söylentilerdi. Ancak Honor rakiplerinin önüne geçmek için MagicBook dizüstü bilgisayarının bazı özelliklerini halka açık bir şekilde sızdırdı.

Honor MagicBook AMD Sürüm Donanımı

Honor MagicBook AMD Sürüm Donanımsal özellikleri açıklandı.

Dizüstü bilgisayarın belirli donanım özelliklerine gelince, Honor MagicBook AMD sürümü şirketin yeni çıkarttığı 7nm Ryzen 4000 serisi işlemcilerini ile donatılacağı bildirildi.

Yeni işlemci serisi kullanıcıları için, üstün performans ve güç tasarrufu açısından önemli bir avantaj sunuyor.

Son birkaç yıldır, Ryzen yonga setleri AMD'nin bu yonga seti serisine yatırım yapan birkaç OEM'in (Orijinal ürün üreticileri) yükselişini görmesine yardımcı oldu. 

Ryzen serisi, uygun fiyatlarla büyük güç ve verimlilik vaat ediyor. Daha önce, Ryzen 3000 serisinin kullanımı ile Honor, MagicBook serisinin satışlarında büyük bir artış gördüğünü açıkladı.

Bu nedenle, daha yeni ve daha iyi Ryzen 4000 yongalarını kullanmak şirket açısından daha makul olacak. Tabii ki, MagicBook serisi dizüstü bilgisayarın ilk lansmanı Çin'de gerçekleşecek.

Ancak, yeni AMD'li MagicBook'lar önümüzdeki aylarda diğer ülkelere ulaşması gerekiyor. Son söylentilere göre, şirketin bu alanda daha da ilerlemek için yeni bir oyun dizüstü bilgisayarı planladığı ve yakında tanıtacağı söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi, 100W Turbo Hızlı Şarj Cihazı Üretim Hattına Girdi Önceki

Xiaomi, 100W Turbo Hızlı Şarj Cihazı Üretim Hattına Girdi

Google Chrome 84 Güncellemesi Performans İyileştirmeleri Sunuyor Sonraki

Google Chrome 84 Güncellemesi Performans İyileştirmeleri Sunuyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.