Xiaomi, 100W Turbo Hızlı Şarj Cihazı Üretim Hattına Girdi

Xiaomi, 100W Turbo Hızlı Şarj Cihazı Üretim Hattına Girdi

Akıllı telefon üreticileri rakiplerini saf dışı bırakmak için hızlı şarj teknolojisini geliştirmeye başladı. Xiaomi firmasından gelen bilgiye göre, şirket 100W turbo hızlı şarj cihazının tasarımını bitirdi ve üretim bandına girdi.

Büyük teknoloji üreticilerinin gözdesi haline gelen hızlı şarj teknoloji konusunda atılımlar devam ediyor. Akıllı telefon üreticileri yakında 120 ve 125 watt'lık ultra hızlı şarj hızına sahip akıllı telefonlar piyasaya sürecek. 

Bu teknoloji Oppo, Vivo ve Realme cihazlarında uygulama bulacaktır. Ancak diğer şirketler de benzer teknolojiler hazırlıyor. Yakın gelecekte, Huawei, 65W süper hızlı şarj cihazını pisaya süreceğini açıklamıştı. Bu olaydan sonra Xiaomi firması, 120W güce ve 15 dk şarj etme kapasitesine sahip hızlı şarj cihazı, 3C sertifikası aldığı açıklamıştı.

22 Temmuz'da Lenovo, Legion Legion oyun akıllı telefonunu 90 watt şarj ile piyasaya süreceğini söylemişti. Büyük bir sızıntıcının söylediğine göre, Xiaomi firması, 100W Turbo hızlı şarj adaptörü konusunda seri üretime başladığı söyleniyor.

Xiaomi'nin, 100W Turbo Hızlı Şarj Cihazı Üretim Hattına Girdi 

Xiaomi'nin, 100W Turbo Hızlı Şarj Cihazı Üretim Hattına Girdi 

Xiaomi'nin geliştirdiği turbo hızlı şarj adaptörünü ilk olarak hangi cihazlarda görüneceği belli olmadı. Tahminimize göre, 2020 yılında piyasaya sürecek amiral gemisi akıllı telefonlarda bu teknolojiyi görebiliriz.

Bilgiyi sızdıran kaynağın söylediğine göre, Xiaomi akıllı telefonlar kablosuz hızlı şarj teknoloji ile de donatılabilir. Sızıntıcıların söyledikleri genelde çıkıyor. Örneğin, Redmi K30 Pro'nun özelliklerini cihaz ortaya çıkmadan önce doğru bir şekilde açıklamıştı.

Xiaomi, 4000mAh Bataryayı 17 Dakikada Şarj Edecek

Xiaomi, 4000mAh Bataryayı 17 Dakikada Şarj Edecek

Geçen yıl Mart ayında Xiaomi, 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisini göstererek kitlesini etkilemeye karar verdi. Tamamen boşalmış 4000 mAh batarya, sadece 17 dakikada şarj edebilirsiniz. Ancak yeni teknolojiyi sadece göstermelik olarak kaldı. Şimdiye kadar herhangi bir ticari amaçla kullanılmadı.

Sadece Xiaomi'nin endüstrinin ilk 100W hızlı şarjını sunmak için yeterli güç, beceri ve kaynağa sahip olup olmadığını izleyebiliriz. Yeni teknolojinin akıllı telefonun bataryasını ne kadar çabuk öldüreceğide aklımıza gelen sorulardan biridir.

Xiaomi, Turbo hızlı şarj ile piyasayı zorlayacak!

Daha önce yayınlanan bilgilere göre, 100W süper hızlı şarj, 4000mAh pili tamamen şarj etmek için sadece 17 dakika sürecek. Bu muhteşem bir hız olacak. Xiaomi'nin turbo hızlı şarj teknoloji ticari telefonlara kurulabilirse, kişilerin şarj alışkanlıklarımızı değiştirebilir.

Güvenlik konusunda da büyük bir soru var. Geçmişte, bazı olumsuz kazalar gerçekleşmişti. Cihaz şarj olurken akıllı telefonun bataryası patladığını gördük. Bakalım Xiaomi bu kadarı hızlı şarj olan cihazın ısınma sorununu nasıl çözücek, hepbirlikte izleyip göreceğiz.


Yazarın Diğer Yazıları

İlk rolleriyle takılıp kalmadığını kanıtlayan 9 oyuncu Önceki

İlk rolleriyle takılıp kalmadığını kanıtlayan 9 oyuncu

Honor, AMD Ryzen Serisi Yeni Bir Bilgisayarı Piyasaya Sürecek! Sonraki

Honor, AMD Ryzen Serisi Yeni Bir Bilgisayarı Piyasaya Sürecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.