Huawei, 65W Süper Hızlı Şarj Cihazını Pisaya Sürecek!

Huawei, 65W Süper Hızlı Şarj Cihazını Pisaya Sürecek!

Huawei'nin yeni hızlı şarj teknolojisi Weibo sitesinde görüntülendi. 65W gücünde olacağı söylenen süper hızlı şarj cihazı, Kompakt bir tasarıma ve güvenli bir hızlı şarj sertifikasına sahip olacak.

Akıllı telefon üreticileri yeni piyasaya süreceği cihazlara yepyeni özellikler yüklemek için birbirleriyle yarışıyorlar. Akıllı telefonlar teknolojik anlamda gelişiyorlar, ama batarya boyutları her geçen gün küçülmek yerine büyümeye devam ediyor.

Özellikle de büyüyen bataryalar için hızlı şarj desteği akıllı telefon üreticilerin gözde amiral gemisi özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu teknolojiyi cihazında kullanmak isteyen birçok marka var.

Ama bu alanda elini hızlı tutmak isteyen Huawei markası yepyeni bir süper hızlı şarj ile müşterilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu yılın Nisan ayında Huawei, 65W GaN çift bağlantı noktalı süper hızlı şarj cihazını lansmanını yapmıştı. Bu tarihten sonra  bu ürün resmi olarak piyasaya sürülmedi.

Dün, bir Weibo blog yazarı, Huawei Süper Hızlı Şarj GaN Çift Bağlantı Noktalı Şarj Cihazının (Maks. 65 W) olacağını ve piyasaya sürüleceğini bildirdi. Bu şarj cihazı A Tipi ve C Tipi çift bağlantı noktalı şarjı destekleyecek ve akıllı telefonları, tabletleri ve PC'leri şarj edebilecek donanımda olacak.

Huawei'nin süper hızlı şarj cihazı 65W güce sahip olacak.

Huawei, 65W Süper Hızlı Şarj Cihazını Pisaya Sürecek!

Ayrıca, Huawei GaN çift bağlantı noktalı şarj cihazının beyaz bir görünüme sahip olduğunu gösteriliyor. Çift bağlantı noktalı süper hızlı şarj cihazı, çoklu protokol uyumluluğu ile birçok Huawei cihazda kullanılır olacak, taşıması kolay ve kompakt bir tasarıma sahip olacağı bildirildi.

Buna ek olarak, Huawei Süper Hızlı Şarj GaN Çift Bağlantı Noktalı Şarj Cihazının ilk olarak, Çin piyasasında ortaya çıkacağı ve fiyatının tahmini olarak, 35 $ olacağını açıkladı.

Bu arada bir ayrıntıyı da açıklamak gerekiyor, Huawei böyle bir şarj cihazına sahip tek üretici firma konumunda değildir. Huawei firması dışında; Xiaomi, Samsung, OPPO ve Apple'a firmaları da, süper hızlı şarj  teknolojisi için ayrıntılı çalışmaları bulunmaktadır.

Özellikle Xiaomi, bu yıl birçok üreticinin süper hızlı şarj adaptörlerini piyasaya süreceğini söyledi. Xiaomi süper hızlı Şarj adaptörleri, Mi 10 Pro akıllı telefonunda kullanıldığı, ama istenilen düzeyde olmadığı ve bir sonraki Xiaomi modellerinde 65W olacağı söyleniyor. Mi 10 Pro'yu tamamen şarj etmek sadece 45 dakika sürer. Aynı zamanda, Xiaomi'nin hızlı flaş şarjını, PD 3.0'ı ve diğer hızlı şarj protokollerini destekler.

Ayrıca, iPhone'u şarj etmek için kullanabilirsiniz. Şirket, iPhone 11'i şarj etmek için Xiaomi hızlı şarj cihazı Type-C 65W kullanarak iPhone cihazlarıda şarj edebileceğinizi açıkladı.

Yeni yarı iletken malzeme GaN (galyum nitrür) sayesinde, Xiaomi GaN şarj cihazı Type-C 65W'nin boyutu Xiaomi dizüstü bilgisayarın standart adaptöründen yaklaşık % 48 daha küçük boyutta olacak.

Huawei'nin yeni yarı iletken malzeme GaN (galyum nitrür) sayesinde 65W güce sahip olacağı söyleniyor.

 Buna ek olarak, Xiaomi'nin GaN şarj cihazı Type-C 65W'nin USB-C arayüzü, çoklu akımlarda çıkış akımının akıllı ayarlanmasını destekleyecek. Yeni MacBook Pro ve Xiaomi dizüstü bilgisayarlar gibi yüksek güçlü cihazlar için 65W'a kadar şarj edebilir.

Huawei'ye gelince, bu şarj cihazının yanı sıra, Huawei süper hızlı dikey kablosuz şarj cihazını da duyurdu. Parlak cam panel, alüminyum alaşımlı paket ve 60 derece yükseklik açısında kullanılabilir.

 Bu şarj cihazı hava soğutmalı bir tasarıma sahiptir. Yerleşik bir santrifüj fan ve üç boyutlu hava kanalı vardır. Daha geniş indüksiyon aralığına sahip dahili bir çift bobine sahiptir ve maksimum 40W kablosuz şarjı destekleyecektir.

Harici LED göstergesi, telefonun mevcut şarj durumunu her zaman görüntüleyebilir. Huawei'nin duyurduğu hızlı şarj teknolojisine sahip adaptörler güvenli bir hızlı şarj sertifikasına sahiptir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Göründükleri gibi olmayan 18 yanıltıcı fotoğraf Önceki

Göründükleri gibi olmayan 18 yanıltıcı fotoğraf

Windows 10'da sesle ilgili sorunları nasıl çözebilirsiniz? Sonraki

Windows 10'da sesle ilgili sorunları nasıl çözebilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.