Huawei Kirin 1020 5nm Yonga Seti Beklenenden Pahalı Olacak!


Huawei firması, her geçen gün yeni ürünler ile kendini piyasada daha üst yerlere çıkartmak istiyor. Şirketin ürettiği Kirin işlemcinin son versiyonu olan Kirin 1020 5nm yongası, Apple A14'ten daha büyük ve daha pahalı olacağı söylendi.

Çinli üretim devi Huawei, uzun zamandır yeni ürünler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. En son açıklanan bilgiye göre, şirket şu anda Huawei Mate 40 serisi üzerinde çalışıyor. Bu akıllı telefonlar Huawei'nin yaklaşan 5nm yonga seti ile gelecek.

Şirket Mate 40 serisi akıllı telefonları son teknolojik ürünler ile donatmak istiyor. Çünkü, ABD yasağı ve akıllı telefon rekabeti artması nedeniyle ürünlerine daha fazla dikkat etmek istiyor.

Her şey plana göre giderse, Huawei Kirin 5nm çipi Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca, Huawei Mate 40 serisi bu işlemciyi kullanan ilk akıllı telefonlar olacak. Spekülasyonlara göre, bu işlemci Huawei Kirin 1020 olarak adlandırılacak. Ancak, bu adın resmi bir onayı şuan için bulunmamaktadır.

Mobile Photo Master, <a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/kirin-1020/'>Kirin 1020</a> hakkında rapor açıkladı.

Mobile Photo Master (@ 手机 片 达 人) tarafından yayınlanan yakın tarihli bir Weibo raporuna göre, yeni 5nm Kirin çipinin maliyeti Apple A14 ve Apple ARM CPU arasında olacağı bildirildi. Yaptığı açıklamada, Huawei Kirin 1020'nin Apple A14'ten daha pahalı olacağını gösteriyor. Ancak, Apple ARM CPU'dan daha ucuz olacak. Ayrıca, Huawei Kirin 1020'nin boyutu iki Apple yongası arasında yer alacak.

Mobile Photo Master, <a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/kirin-1020/'>Kirin 1020</a> hakkında rapor açıkladı.

Huawei Kirin 1020 5nm Yonga Seti Beklenenden Pahalı Olacak!

Bununla birlikte, HiSilicon'ın Kirin işlemci tasarımı, çip boyutu ve maliyeti Huawei için ana odak noktası olmayacağı söylendi. Şu anda, HiSilicon kar elde etmek için herhangi bir baskı altında olmadığı, bu nedenle aynı seviyedeki ürünler için, HiSilicon işlemcilerin yonga boyutu genellikle MediaTek ve Qualcomm'dan daha büyük olduğu bildirildi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Huawei'nin Mate 40 serisi 5nm Kirin 1020 işlemcisini yakın bir zamanda piyasaya sürecek. Bu, bu serinin dünyanın 5nm çip kullanan ilk akıllı telefonu olmasını sağlayacaktır. Apple'ın 5G iPhone'larında biraz gecikme olabileceğinden, Huawei'nin 5nm işlemci kullanan ilk şirket olacağı neredeyse kesin gibi gözüküyor.

Son raporlar, Huawei'nin bu yıl ihtiyaç duyduğu tüm ürünlerin Eylül ortasına kadar mevcut olacağını iddia ediyor. 

<a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/kirin-1020/'>Kirin 1020</a> 5nm yongası <a href='/apple/'>Apple</a> A14'ten daha büyük ve daha pahalı olacak.

HiSilicon'un kendi geliştirdiği TWS kulaklık Bluetooth çipi bile Eylül ortasından önce hazır olacak. Bu yıl için tüm Huawei işlemcilerini teslimatı sorunsuz devam ediyor. Başlangıçta, Huawei'nin amiral gemisi Mate 40 akıllı telefonunun seri üretimini erteleyeceği bildirildi. Ancak raporun yanlış olduğu ortaya çıktı.

Amerikan hükümeti tarafından Huawei yasağına rağmen, şirket oldukça iyi gidiyor gibi görünüyor. ABD yakında Huawei'ye olan yasaklarını iptal etmeyecek olsa da, şirket Mate 40 telefonlarını Ekim ayında planlandığı gibi 5nm işlem Kirin işlemciyle piyasaya sürecek. 

2020'nin dördüncü çeyreğinde Huawei, yaklaşık 8 milyon adet Huawei Mate 40 serisi tedarik edecek. Bu, Huawei'nin akıllı telefon pazarındaki performansını daha da artıracak. 

Bu yılın ikinci çeyreğinde, dünya çapında en iyi akıllı telefon markası olduğunu hatırlayın ve Huawei bu gidişini durduracak kimse yokmuş gibi görünüyor. Huawei ile ilgili süreci yakından takip ederek, sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Spotify Premium aboneliği nasıl iptal edilir?

Sonraki

Game of Thrones oyuncu kadrosu: Öncesi ve sonrası

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.