Huawei Mate 40 serisi, 4 Modelle Ekim Ortasında Geliyor!


Huawei'nin uzun zamandır dillerden düşmeyen akıllı telefonu, Mate 40 hakkında yeni gelen bilgiye göre, Cihaz toplamda 4 model ile gelecek ve en geç Ekim ortasında piyasaya sunulacak!

En çok beklenen amiral gemisi serilerinden biri, belli ki Huawei Mate 40 serisidir. Huawei üzerindeki çok sayıda yasağa rağmen, şirket kendi başının çaresini bakmayı başardı. Ancak, ABD'nin yayınladığı son yasakla birlikte Mate 40 serisi, Huawei'nin şimdilik son amiral gemisi olabilir. 

Bazı tedarik sorunları nedeniyle Huawei Mate 40 serisinin önemli ölçüde erteleneceğine dair raporlar var. Çinli sosyal medya ağı Weibo kanalı ile sızdırılan bilgiye göre, Huawei Mate 40 serisi Ekim ayı ortasında küresel olarak piyasaya sürülecek. Ancak bu seri Ekim ayı sonunda Çin'e gelecek.

<a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/mate-40/'>Mate 40</a> serisi hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı.

Huawei Mate 40 serisi, 4 Modelle Ekim Ortasında Geliyor!

Weibo gönderisine göre, Mate 40 serisinin dört modeli olacak. Huawei Mate 40, Mate Pro, Mate 40 + ve Mate 40 RS Porsche tasarımına sahip olacak. Huawei'nin tüketici iş CEO Yu Chengdong açıklamasına göre, Mate 40 serisi yakında geleceğini açıkladı.

Yu Chengdong, Weibo üzerinden Huawei Mate 40 serisinin lansmanı ile ilgili bir soruya yanıt verdi. "Lütfen bir dakika bekleyin, her şey planlandığı gibi gelecek" dedi.

Tasarım açısından, Huawei Mate 40 serisi hala çift ön delik tasarımını kullanıyor. Bu seri, yan çerçevedeki fiziksel ses düğmelerini yeniden tanıtacak. Bununla birlikte, sanal düğmeleri de koruyacaktır. Böylece kullanıcılar, kendileri için hangisinin daha uygun olduğunu seçme seçeneğine sahip olacaklar.

Huawei Mate 40 Serisinin Diğer Özellikleri

<a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/mate-40/'>Mate 40</a> serisi, 4 Modelle Ekim Ortasında Sunulacak!

Raporlara göre Huawei Mate 40, 6,67 inç kavisli LG ekranla gelecek. Bu ekran 90Hz yenileme hızına sahip olacaktır. Kameralar açısından 50 megapiksel ana sensör, 20 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 8 megapiksel telefoto kamera var. Telefon ayrıca bir lazer otofokus modülüne sahiptir.

LG Ekran ve BOE'den bir şelale ekranı kullanması gereken bir Mate 40 Pro / Mate 40 Pro + da olacak. Tıpkı standart versiyon gibi, 90Hz yenileme hızını destekleyecek. Ayrıca; Huawei Mate 40 serisinde Kirin 9000 işlemci kullanacak. 

Kameralar açısından, Huawei'nin sıvı kamera teknolojisini kullanan 50MP sensör ile gelecek. Daha önceki raporlar, bu özelliğin gelecek yıl Huawei P50 gelene kadar görünmeyeceğine inanıyordu. Ancak, bir P50 serisi piyasaya sürülmeyebilir.

Yazılım açısından, Huawei Mate 40 Pro, Android 11 ve Huawei Mobil Hizmetleri (HMS) tabanlı EMUI 11 ile önceden yüklenecek. 

Ancak Huawei Mate 40, bir EMUI 10.x sistemi ile gelecek. Mate 40 serisinin pil kapasitesi sırasıyla; ilk model Mate 40 için 4300 mAh, Mate 40 Pro için 4600 mAh ve Mate Pro+ için  5000 mAh olacağı söyleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

AB, Teknoloji Devlerini Takibe Alacak Önlemler İçin Çalışıyor

Sonraki

Windows 10 Güncellemeleri Nasıl Ertelenir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.