Huawei Mate 40 Serisi, 66W'a Kadar Hızlı Şarjı Destekleyecek!


Uzun zamandır piyasaya sürülmesi beklenen ama ne zaman piyasaya çıkacağı tam olarak bilinmeyen, Huawei Mate 40 Serisi hakkında gelen son bilgiye göre cihaz, 66W'a Kadar Hızlı Şarjın yanında birçok yenilik getirecek!

Huawei, yakın zamanda Hongmeng OS ve EMUI 11 gibi iki yeni sistemi piyasaya sürdü. Huawei Geliştirici Konferansı'nda (HDC) şirket, yaklaşan Mate 40 serisi ile ilgili bir bilgi vermedi. 

Bununla birlikte, Huawei Mate 40 serisi hakkında bilgiler internette yer almaya başladı. Yayınlanan bilgiler arasında en net olan konu, Huawei'nin amiral gemisi akıllı telefonu olacağı lanse edilen Mate 40 serisine, EMUI 11 sürümünün getirdikleri olabilir. 

Yayınlanan bilgiye göre, Huawei Mate 40 serisinde kablolu hızlı şarj 66W ve üzerinde bir güce sahip olabileceği söylendi. Huawei'nin en son amiral gemisi modeli olan Mate 40'ın daha hızlı şarj olması kaçınılmaz. Raporlara göre Huawei Mate 40 serisinde Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro + yer alacak. 

<a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/mate-40/'>Mate 40</a> Serisi, 66W'a Kadar Hızlı Şarjı Destekleyecek!

Huawei Mate 40 Serisi, 66W'a Kadar Hızlı Şarjı Destekleyecek!

Tüm bu akıllı telefonlar bir delikli ekran kullanacak. Arka tarafta bu seri, Huawei Mate 30 serisindeki klasik "Halo" halka tasarımı olacak. Ayrıca Mate 40 serisi, EMUI 11 sistemi ile birlikte piyasaya sürülecek. Şimdi HDC2020 etkinliğinden bu sistem hakkında çok şey öğrendik.

Huawei EMUI 11, dağıtım yeteneklerini, GPU Turbo'yu, tek elle modu, hareket kontrolünü, dosya paylaşımını, güvenliği, uçuş modunu vb. Daha da geliştirecek. Ayrıca, dağıtılmış teknolojiye dayalı olarak daha fazla çapraz cihaz ve tam sahne etkileşimli deneyimleri destekleyecek.

Daha da önemlisi Huawei Mate 40 serisi, Kirin 9000 amiral gemisi işlemcisi ile gelecek. Bu işlemci, ABD yasağı nedeniyle Huawei Kirin'in son amiral gemisi yonga seti olabilir. Huawei Mate 40 serisinin Ekim ayında çıkacağına dair spekülasyonlar var. Ancak, bunun doğru olduğuna dair resmi bir onay bulunmamaktadır.

<a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/mate-40/'>Mate 40</a> Serisi, 66W'a Kadar Hızlı Şarjı Destekleyecek!

Huawei Mate 40 Serisi'nin Yeni Özellikleri

Raporlara göre Huawei Mate 40, 6.67 inçlik kavisli bir ekranla gelecek. Bu ekran 90Hz yenileme hızına sahip olacaktır. Kameralar açısından 50 megapiksel ana sensör, 20 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 8 megapiksel telefoto kamera mevcut olacaktır. Telefon ayrıca bir lazer otofokus modülüne sahiptir.

Mate 40 Pro / Mate 40 Pro +, LG Ekran ve BOE'den bir şelale ekranı kullanılacak. Tıpkı standart versiyon gibi, 90Hz yenileme oranını da destekler ve Kirin 9000 işlemci kullanır. 

Kameralar açısından, Huawei'nin sıvı kamera teknolojisini kullanan 50MP sensör ile gelecek. Daha önceki raporlar, bu özelliğin gelecek yıl Huawei P50 gelene kadar görünmeyeceğine inanıyordu. Ancak, bir P50 serisi piyasaya sürülmeyebilir.

Yazılım açısından, Huawei Mate 40 Pro, Android 11 ve Huawei Mobil Hizmetleri (HMS) tabanlı EMUI 11 ile önceden yüklenecek. Ancak Huawei Mate 40, bir EMUI 10.x sistemi ile gelecek. Mate 40 serisinin batarya kapasitesi 4300 mAh, 4600 mAh ve 5000 mAh'dir. Sırasıyla Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro + için geçerli olacaktır.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Chris Evans, Yanlışlıkla Cinsel Organını Paylaştı

Sonraki

Netflix'te istenmeyen içerikler nasıl gizlenir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.