Huawei Watch Yakında Kan Basıncı Ölçümünü Destekleyecek!

Huawei Watch Yakında Kan Basıncı Ölçümünü Destekleyecek!

Çinli Huawei şirketi, kişilerin tansiyonunu hızlı ve sağlıklı bir şekilde ölçecek yeni bir cihaz üzerinde çalıştığını açıkladı. Huawei bu konuda, testlere başladığı ve yakında akıllı saat hakkında daha fazla bilgi açıklayacağını bildirdi.

Huawei, akıllı telefon konusunda yaşadığı sorunları, giyilebilir cihazlar ile telafi etmeye çalışıyor. Şirket yeni akıllı saatinde geliştirilmiş birkaç özellik kullanmak istiyor.

Şu anda, piyasadaki birkaç akıllı saat, kan basıncı ölçümünü destekliyor ancak üçüncü taraf uygulamaları kullanmıyor. Ancak Huawei firmasının yeni tasarladığı akıllı saat, kullanıcıları kandaki oksijen seviyelerini, kalp ritmini, kalp atış hızını vb. kolayca kontrol edebilecek.

Şu anda piyasada mevcut olan akıllı saatlerde doğru tansiyon sonuçlarına ulaşmak biraz zor gözüküyor. En yeni Samsung Galaxy akıllı saatler (Galaxy Watch3 ve Galaxy Watch Active2) kan basıncınızı izleyebilir. Ancak, kullanıcıların önce cihazı geleneksel bir kan basıncı ölçüm sistemi ile kalibre etmesi gerekecektir.

Mayıs ayında, Huawei'nin tüketici iş akıllı telefonu ürün grubunun başkanı He Gang, kan basıncını ölçebilen ilk Huawei saatinin tıbbi cihaz kayıt testinden geçtiğini duyurdu. Ona göre bir sonraki adım, klinik kaydı açmak için profesyonel tıp kurumlarıyla iş birliği yapmak olacak. 

Huawei Watch Yakında Kan Basıncı Ölçümünü Destekleyecek!

Huawei, Kan Basıncını Kişiler Üzerinde Test Etmek İçin Çalışmalara Başladı

Şu anda Huawei, kan basıncı ölçüm özelliğini test edecek, farklı yapıda insanları araştırmaya başladığı söyleniyor. Çinli sosyal medya platformu Weibo'da yayınlanan raporuna göre, Huawei'nin işe alacağı kişiler yeni akıllı saatte mevcut olacak tansiyon özelliğini test edecek.

Her işe alımda olduğu gibi bu işe alımın da kendine has özellikleri vardır. Rapora göre, işe alım için 20'den fazla testçiye ihtiyaç var ve bilek çevrelerinin 200 mm'den büyük olması gerekiyor.

Yakın zamanda, Guangdong Eyaleti İlaç İdaresi, “İkinci Sınıf Tıbbi Cihazlar için Öncelikli Onay Başvurusunun Sonuçlarının Duyurusunu (Sayı 49)” yayınladı. Huawei Terminal Co., Ltd.  bilek EKG tansiyon kaydedici, EKG analiz sistemi, aritmi analiz sistemi, bilek tek uçlu EKG toplayıcı ve  diğer dört tıbbi cihaz ürünü öncelikli onay sürecine girdi.

Huawei Watch Yakında Kan Basıncı Ölçümünü Destekleyecek!

Şu an için Huawei Watch tansiyon ölçme özelliğinin çalışabilirliğini bilmiyoruz. Ancak Samsung'un çözümü için kullanıcıların cihazı kullanmadan önce kalibre etmesi gerekecek.

Bunu yapmak için kan basıncınızı hem saat hem de özel bir kan basıncı monitörü ile üç kez ölçeceksiniz. Bağımsız monitörden aldığınız değerleri uygulamaya girmeniz gerekecektir. Bundan sonra uygulamayı akıllı saatinizden özgürce kullanabilirsiniz.

Huawei'nin çözümünün de aynı yöntemi izleyip izlemeyeceği henüz belli değil. Ancak Huawei, sektördeki büyük teknoloji şirketlerinden biri olması nedeniyle, şirketin farklı bir yenilik yapması olası gözüküyor.

Bu şirketten gelecek teknolojiler her zaman dört gözle beklemeye değer boyutta olduğu biliniyor. Muhtemelen önümüzdeki haftalarda Huawei Watch tansiyon özelliği hakkında daha fazla bilgi alacağız.


Yazarın Diğer Yazıları

Widget'lar düğmesi Windows 11'den nasıl kaldırılır? Önceki

Widget'lar düğmesi Windows 11'den nasıl kaldırılır?

Redmi K50 Akıllı Telefon 120W Hızlı Şarjı Destekleyecek! Sonraki

Redmi K50 Akıllı Telefon 120W Hızlı Şarjı Destekleyecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.