Redmi K50 Akıllı Telefon 120W Hızlı Şarjı Destekleyecek!

Redmi K50 Akıllı Telefon 120W Hızlı Şarjı Destekleyecek!

Xiaomi, Redmi K50 adlı cihazı yakında piyasaya sürecek. Cihazın en büyük artısı 120W hızlı şarj teknolojisine sahip olması olacak. Gelin hep birlikte bu teknolojisinin nasıl geliştiğini inceleyelim!

Son iki yılda Xiaomi, çok hızlı bir şekilde hızlı şarj teknolojisine geçiş yaptı. Şirket, sadece 120W kablolu hızlı şarj teknolojisini piyasaya sürmekle kalmadı, aynı zamanda 100W kablosuz şarj gücünün gerçekleştirilmesinde de öncülük yaptı. 

Bununla birlikte, şirket hala sektördeki en yüksek kablosuz şarj gücüne sahip teknoloji firması olarak anılıyor.

Xiaomi, yeni teknolojileri keşfetmeye devam ederken ayrıca, yüksek güçlü hızlı şarjı daha düşük fiyatlı modellerinde kullanıyor. Örneğin, Redmi artık 67W hızlı şarj kullanıyor ve daha fazla kullanıcının yüksek güçlü şarj deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlıyor. 

Yine de Redmi markası, 67W hızlı şarjda durmayacak gibi görünüyor. Redmi K50 serisiyle ilgili son raporlar, daha yüksek bir şarj gücü kullanacağını iddia ediyor.

DCS'ye göre Redmi, gelecek yıl 120W hızlı şarjlı küresel bir model piyasaya sürecek. Redmi serisine ve akıllı telefonlarına bakıldığında Redmi K50 serisi bu özelliğe sahip olma ihtimali en yüksek akıllı telefon olarak ön plana çıkıyor.

Redmi K50 adlı cihazın şarj gücü hakkında birkaç rapor yayınlandı. Bu raporlarda Redmi K50 adlı cihazın 67W hızlı şarj cihazını kullanacağı söyleniyor. Ancak diğer raporlarda ve sızıntılarda cihazın ultra güçlü 100W hızlı şarj kullanacağı bildiriliyor.

Redmi K50 Akıllı Telefon 120W Hızlı Şarjı Destekleyecek!

Xiaomi 150W Hızlı Şarj İçin Sınırları Zorluyor

Buna ek olarak, 120W süper hızlı şarjın ardından Xiaomi'nin daha güçlü hızlı şarjı teknolojisini de keşfedeceğine dair spekülasyonlar var. Şarj gücünün (kablolu) 150W işaretine ulaşması bekleniyor. 

Şu an itibariyle bu şarj kapasitesini kullanan ilk Xiaomi akıllı telefon hakkında elimizde bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak bu cihazın, amiral gemisi olarak lanse edilen Xiaomi Mi 12 cihaza dahil olacağı söyleniyor. 

Mayıs ayında Xiaomi, Mi 11 serisinin (Mi 11 Pro) bir versiyonunu modifiye etti ve şirket bu cihazın hızlı şarj teknolojisini denemeye başladığını açıklamıştı.

Redmi K50 Akıllı Telefon 120W Hızlı Şarjı Destekleyecek!

Bunların arasında kablolu şarj gücü 200W'a ulaştı ve %100 şarj olması sadece 8 dakika sürdüğü bildirildi. Bu teknoloji, kablolu şarj zamanlamasını ilk kez 10 dakika içinde gerçekleşmesini sağladı.

Aynı zamanda, 15 dakikada %100 şarj olabilen 120W ultra hızlı kablosuz flaş şarjına da ulaşıyordu. Bu yenilik, şu anda sektördeki en yüksek kablosuz şarj kapasitesidir ancak Xiaomi, bariz nedenlerden dolayı bunu ticarileştiremez.

Çin'deki yeni kablosuz şarj düzenlemesi, bu kadar yüksek hızlı şarj teknolojisine şimdilik izin vermiyor. Yönetmeliğe göre, 50W'ın üzerinde kablosuz şarj kapasitesi ile önemli bir güvenlik garantisi olmadığı bildiriliyor.

Uzun bir müzakereden sonra, insan güvenliği göz önüne alındığında, Çin'de kablosuz şarj kapasitesi 50W'ın üzerine çıkamıyor. Bununla birlikte, Çin dışında böyle bir yasa mecut değil ve şirket Çin dışına büyük miktarda akıllı telefon ve teknoloji ihraç ediyor. 


Yazarın Diğer Yazıları

Huawei Watch Yakında Kan Basıncı Ölçümünü Destekleyecek! Önceki

Huawei Watch Yakında Kan Basıncı Ölçümünü Destekleyecek!

iPhone'unuzu nasıl sıfırlarsınız? Sonraki

iPhone'unuzu nasıl sıfırlarsınız?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.