iOS 14.6'daki hızlı biten pil sorunu nasıl giderilir?

iOS 14.6'daki hızlı biten pil sorunu nasıl giderilir?

Apple'ın iOS 14.6 sürümü, iPhone'unuza bazı yeni özellikler ve hata düzeltmeleri getirdi, ancak kullanıcılar pil ömrüyle ilgili bir sorun olduğunu bildirdi. İşte bilmeniz gerekenler.

Mayıs ayı sonlarında piyasaya sürülen iOS 14.6, kayıp AirTag izleyicilerini bulmanın başka bir yolu, yüksek kaliteli Apple Music desteği ve Apple Card Family ve Apple Podcast aboneliklerinin başlatılması gibi yeni özellikler getirdi. Ancak, birkaç kullanıcı, ilk önce teknoloji blogu PiunikaWeb tarafından bildirilen, yükseltmeden bu yana pillerinin hızla boşalmasıyla ilgili bir sorun bildirdi.

iPhone kullanıcıları, aşırı pil tüketimiyle ilgili sorunları not etmek için Apple Destek Topluluğu forumlarına ve Twitter'a gitti. CNET kardeş sitesi ZDNet, herhangi bir uygulamanın suçlu olup olmadığını görmek için Ayarlar > Pil'e gitmenizi ve uygulamaya göre pil kullanımına gitmenizi öneriyor. Apple forumlarındaki birkaç kişi, Podcast uygulamasının iOS 14.6'ya güncellenmesinden bu yana büyük miktarda güç tükettiğini belirtti. Bunun yardımcı olup olmadığını görmek için uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Apple, sorunu henüz kamuya açıklamadı ve yorum talebine yanıt vermedi.

iOS 14.6'ya güncellemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme'ye gidin. iOS 14.6'yı görmelisiniz. İndir ve Yükle'ye dokunun.


Yazarın Diğer Yazıları

Huawei P50 Serisi 66W Hızlı Şarj Teknolojisine Sahip Olacak! Önceki

Huawei P50 Serisi 66W Hızlı Şarj Teknolojisine Sahip Olacak!

Büyüleyici bir atmosfere sahip 12 muhteşem film Sonraki

Büyüleyici bir atmosfere sahip 12 muhteşem film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.