iPhone 12 Mini, 5G Ağları Desteklemeyeceği Söylendi

iPhone 12 Mini, 5G Ağları Desteklemeyeceği Söylendi

Apple tarafından yakın dönemde piyasaya sürülecek iPhone 12 serisine, yeni bir üye katılacak. İPhone 12 Mini olarak adlandırılan cihazın maliyetini düşürmek için 5G ağları desteklemeyeceği söylendi.

Web'de yayınlanan yeni verilere bakılırsa, Apple akıllı telefon hayranlarının 5G kulübüne katılmak için çok para ödemesi gerekecek. Şirketin en uygun fiyatlı beşinci nesil akıllı telefonu 1000 dolarlık iPhone 12 olacak. Peki son zamanlarda çokça konuşulan iPhone 12 mini ne olacak? Maalesef 5G için destek almayacak.

Bu, The Wall Street Journal analisti Tom Forte tarafından doğrulandı. Aynı zamanda akıllı telefonun fiyatı hala 700 dolar + Vergiler olacağı söylendi. Cihaz fiyat bakımdan; Samsung Galaxy S20 FE 5G ve OnePlus 8T 5G'den pahalı olacak.

iPhone 12 Mini 5G Ağlarını Desteklemeyecek!

Apple iPhone 12 Mini, 5G Ağları Desteklemeyecek!

İPhone 12 serisinin geri kalan modelleri 5G'yi destekleyecek. 6.1 inç ekrana sahip iPhone 12 için fiyatlar 1000 dolar + Vergiler olarak başlayacak. Aynı tarz ekrana sahip iPhone 12 Pro, 100 $ daha pahalıya mal olacak. Meşhur modeli iPhone 12 Pro Max serinin en pahalısı olacak ve fiyatı, 1200 - 1300 dolar + Vergiler arasında yer alacak.

İPhone 12 serisinin lansmanı en son gelen bilgilere göre, 13 Ekim tarihinde yapılacak.

iPhone 12 Mini Performansı, Apple B14 Yongası Nedeniyle Hayal Kırıklığına Uğrayabilir!

Bu yıl yeni nesil iPhone'un duyurusu ertelendi. Kesin çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Ancak bu, içerideki kişilerin ve analistlerin olayların gelişimine ilişkin kendi versiyonlarını ortaya koymalarını engellemez.

İPhone 12'nin sözde sunumu için en sık duyulan tarihler arasında 13 Ekim deniyor. Apple bazı çalışanları ise bu tarihin 13 Ekim olmadığını ve yeni tarihin 20 Ekim olduğunu söyledi.

iPhone 12 Mini 5G Ağlarını Desteklemeyecek!

Yeni ürünler arasında iPhone 12 mini olarak adlandırılabilecek en küçük iPhone'a yer alması ve 5.4 inçlik bir ekran sahip olması bekleniyor. Bu modelin, yeni Apple cihaz serisinde en çok satan akıllı telefon olma şansı var. iPhone 12 mini modeli AMOLED ekrana sahip olacaktır.

Bazıları, iPhone 12 serisinde yer alacak olan iPhone 12 Mini için daha zayıf bir yonga seti kullanacağı ve aynı şekilde fiyatı düşürmek için 5G ağları desteklemeyeceği söylendi.

Örneğin, ağ sızdırıcısı @MauriQHD, Apple'ın orta sınıf bir B14 yongası ürettiğini iddia ediyor. İddiaya göre görünümü, şirketin fiyat etiketini en aza indirme ve uygun fiyatlı bir model sunma arzusunun bir sonucu olarak ortaya çıkıyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Facebook, Kullanıcı Güveni Konusunda Sınıfta Kaldı! Önceki

Facebook, Kullanıcı Güveni Konusunda Sınıfta Kaldı!

YAKINDA VİZYONA GİRECEK İDDİALI FİLMLER Sonraki

YAKINDA VİZYONA GİRECEK İDDİALI FİLMLER

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.