iPhone 12 Serisi, Batarya Kapasitesi Konusunda Sınıfta Kaldı


Apple tarafından üretileni iPhone 12 serisi akıllı telefonların batarya kapasitesi hakkında, birçok şikayet gelmeye başladı. İPhone 12 serisinin batarya kapasitesi, iPhone 11 serisine göre daha kötü olduğu bildirildi.

Apple tarafından piyasaya sürülen amiral gemisi konumudaki iPhone 12 serisi, birçok ülkede satışa sunulmaya başlandı. 

İPhone 12 serisi, birçok kişiye ulaşmaya başladıkça ürün hakkında yorum yapan ve test yapan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Cihazda oluşan sorunlar hakkında birçok kullanıcı yorum yapmaktadır. Şuana kadar kullanıcıların en büyük yasadığı sorunlardan biri, batarya gücünün yetersiz olmasıdır.

Artık birçok kullanıcı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'nun batarya ömrünün çok zayıf olduğunu ve batarya performansının, cihazın tam olarak şarj edilmesine rağmen yeterli olmadığını bildirdi. Eğer çok fazla video izleyen veya çok fazla oyun oynayan birisiyseniz, iPhone 12'nin bataryası sizin için yeterli olmayacaktır.

iPhone 12 Serisi, <a href='/batarya/'>Batarya</a> Gücü Konusunda Sınıfta Kaldı

iPhone 12 Serisi, Batarya Gücü Konusunda Sınıfta Kaldı

Apple tarafından üretilen amiral gemisi İPhone 12 ve iPhone 12 Pro'larda kullanılan batarya kapasitesi 2815mAh olduğu bildirilmektedir. Bu durum neticesinde cihazların her daim şarja takılı olması gerektiği bildirilmektedir. Aslında önceki nesil iPhone 11 ve iPhone 11 Pro ile şuanki modeller karşılaştırıldığında, batarya kapasite biraz azaldı. İPhone 11 3110mAh ve iPhone 12 Pro 3046mAh batarya kapasitesine sahiptir.

Apple resmi olarak iPhone 12 ve önceki nesil iPhone 11'in pil ömrünün aynı olduğunu belirtmesine rağmen; bazı uzmanlar tarafından yapılan testlerin sonuçları durumun böyle olmadığını göstermektedir.

Arun Maini adlı bir kullanıcı; geçtiğimiz hafta iPhone SE, iPhone XR, iPhone 11 serisi ve iPhone 12/12 Pro modellerinde ayrıntılı karşılaştırma testleri gerçekleştirdi. İPhone 12 Pro yoğun kullanımda (6 saat 35 dakika nihai batarya ömrü) sonucunda kapandığı, bir önceki seri olan iPhone 11 Pro, adlı cihazda hala %18 oranında batarya gücü kaldığı bildirildi.

İPhone 12 (6 saat 41 dakikalık batarya ömrünü tamamladığında) otomatik olarak kapanmaktadır; iPhone 11 (7 saat 36 dakikalık son pil ömrü) hala % 14 güce sahip olduğu bildirilmektedir. Bir modelin pil ömrünü belirleyen birçok durum olsa da; büyük bir kapasite teorik olarak daha uzun bir pil ömrü sağlayabilir.

iPhone 12 Serisi, Batarya Gücü Konusunda Sınıfta Kaldı

İşte iPhone 12 Serisinin RAM Miktarı ve Batarya Kapasitesi

2020 Model iPhone 12 Serisi Amiral Gemilerinin Batarya Kapasitesi :

  • iPhone 12 mini - 2227 mAh
  • iPhone 12-2851 mAh
  • iPhone-12 Pro - 2815 mAh
  • iPhone 12 Pro Max - 3687 mAh

Apple firmasının ürettiği, daha önceki seri ile karşılaştırma yapmak için; iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max sırasıyla 3.110mAh ve 3.969mAh batarya gücüne sahipti. 

Apple iPhone 12 Serisinin RAM Miktarı Aşağıdaki Gibidir:

  • iPhone 12 mini - 4 GB
  • iPhone 12 - 4 GB
  • iPhone-12 Pro - 6 GB
  • iPhone 12 Pro Max - 6 GB

Yazarın Diğer Yazıları

Tom Cruise'un Uzaya Gideceği Tarih Kesinleşti Önceki

Tom Cruise'un Uzaya Gideceği Tarih Kesinleşti

Akıllı Telefonunuzu Kötü Amaçlı Yazılımlardan Nasıl Korursunuz? Sonraki

Akıllı Telefonunuzu Kötü Amaçlı Yazılımlardan Nasıl Korursunuz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.