Tom Cruise'un Uzaya Gideceği Tarih Kesinleşti


Casus filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Tom Cruise'ın uzayda geçecek aksiyon ve macera filmi ile ilgili yeni bir detay daha ortaya çıktı

Ünlü Hollywood yıldızının uzayda çekilecek aksiyon-macera filmi için uzaya ne zaman gideceği belli oldu.

Screen Rant'in haberine göre Tom Cruise, Ekim 2021'de uzaya gidecek. Ünlü oyuncunun daha evvel NASA ve Elon Musk'la birlikte uzayda çekilecek film üzerine çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Fakat sır gibi saklanan filmle ilgili şu ana kadar projenin gidişatına dair herhangi bir bilgi verilmedi. 

Uzayla alakalı tüm haberlerin yer aldığı Space Shuttle Almanac'ın resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda, Tom Cruise'un projesinin tüm ilgili taraflardan yeşil ışık aldığı doğrulandı.

 

 

Paylaşımda ayrıca NASA'nın iki uzay yürüyüşü rekorunu elinde tutan astronot Michael Lopez-Alegria'nın da uzay görevinde yer alacağı belirtildi. Uzay yolculuğuna çıkıldığında hem Cruise hem de yönetmen Doug Liman gemide olacak. 

Twitter paylaşımında Uluslararası Uzay İstasyonu'nun üç yıllık programının görüntüsü de yer alıyor. Görselde Ekim 2021'de "SpaceX Crew Dragon Axiom Tourist Flight" ibaresiyle birlikte Cruise ve Liman'ın isimleri görülebiliyor. 

Programda ayrıca Cruise ve Liman'ın bulunacağı uzay aracında hala bir kişilik boş yer olduğu da görülüyor. Çekimin sorunsuz gerçekleşmesi için bu yerin bir yapımcıya veya kameramana ayrılabileceği aktarıldı.

Projeye dair cevaplanması gereken çok fazla soru olsa da parçaların yavaş yavaş tamamlanacağı anlaşılıyor. Liman'ın dahil olması Cruise'un hayalinin gerçekleşmesinin çok yakın olduğuna işaret ediyor.

 

 

NASA, bu yılın başlarında, NASA yöneticisi Jim Bridenstine'in attığı tweet ile projeyi doğrulamıştı : “NASA, @Space_Station'daki bir filmde @TomCruise ile çalışmaktan heyecan duyuyor! " Jim Bridenstine devamında "@NASA'nın iddialı planlarını gerçeğe dönüştürmek için yeni nesil mühendislere ve bilim insanlarına ilham verecek popüler medyaya ihtiyacımız var." dedi.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Google Çeviri uzmanı olmanızı sağlayacak ipuçları?

Sonraki

iPhone 12 Serisi, Batarya Kapasitesi Konusunda Sınıfta Kaldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.