iPhone 12 Serisine Ait OLED Panelleri BOE tedarik Edecek!

iPhone 12 Serisine Ait OLED Panelleri BOE tedarik Edecek!

Apple uzun zamandır OLED ekran teknolojisinde Samsung ile çalışıyordu. Şirket iPhone 12 serisinde kullanacağı OLED ekranları Çinli BOE firmasından tedarik edeceği bildirildi.

Apple, uzun yıllardır Samsung Display ile ekran teknoloji alanında ticari ilişki içindedir. Her şey, şirketin iPhone X modelinde OLED ekran teknolojisine geçmesine karar vermesi ile başladı.

Apple, OLED ekran konusunda Samsung firmasından tam destek alacağını biliyordu. Bu tarz büyük teknoloji firmaları ne kadar rekabet içinde olsada, dönem dönem birbirlerine yardım etmekten çekinmezler.

Samsung, OLED ekran teknolojisini ticari amaçlı satıştısında iyi olduğu bilinmektedir. Artık, Apple firması, OLED ekranları sürekli olarak satın alıyor ve gerekli miktarı satın alma yükümlülüklerini yerine getirmese bile, tazminat tutarını Samsung'a ödüyor.

BOE'nin iPhone 12 Serisi İçin OLED Panel Tedarik Edeceği Doğrulandı

BOE'nin iPhone 12 Serisi İçin OLED Panel Tedarik Edeceği Doğrulandı

Ancak artık diğer şirketler de OLED paneller yapabiliyor. Ayrıca Apple, Samsung'a bağımlı olmaktan memnun olmadığı biliniyor. Bu nedenle Apple, ekranların teslimatını adresine emanet edebileceği bir üretici arıyor. Çinli BOE firması Apple için bir alternatif tedarikçiler arasında yer alabiliyor. Ancak bu yılın Haziran ayında, Apple'ın Çin OLED panellerinin kalitesinden memnun olmadığı bildirildi.

Ama şimdi BOE'nin hatalarla ilgili çalışmalar yaptığı bilgisi geldi ve sonuç olarak, Apple'ın ihtiyaçları için OLED paneller sağlayacak. Dahası, OLED panelleri iPhone 12'ye kurulmaya başlayacak. İPhone 12'de BOE ekranlarının kurulumu hakkında konuşmak için Apple'ın resmi onayı yakında geleceği bildirildi.

BOE, Esnek OLED Panellerde Samsung'u Yakalamayı Ve Sollamayı Hedefliyor

BOE, Esnek OLED Panellerde Samsung'u Yakalamayı Ve Sollamayı Hedefliyor

Samsung, OLED panellerde dünya lideridir, diğer şirketler ise çok az sayıda bu tür ekranlar üretir. Başlangıçta OLED ekranlar öncelikle Güney Koreli devin ürünlerinde kullanılıyordu, ancak yavaş yavaş üçüncü taraf şirketlere satılmaya başlandı. Sonuç olarak, bu tür ekranların üretimi Samsung için karlı bir iş haline geldi ve bu segmentte lider konumdadır.

Bu alandaki payı ve ağırlığı giderek artan Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung firmasının rakipleri arasında; panelleri Çinli üreticilerin cihazlarına giderek daha fazla monte edilen BOE şirketi sayılabilir.

Ürün talebindeki artış, BOE'nin iddialı planlar yapmasına izin veriyor. Ve 2024'te esnek OLED panel pazarının %40'ını kontrol etme arzusunu zaten ifade etti. Şirket şimdi esnek OLED ekranlar pazarındaki payının %20,3 olmasıyla başarıları arasında sayılıyor. Ve bu segmentteki varlığını daha da artırmak istiyor.

Bu nedenle, yakın gelecekte dünyanın esnek panel üretiminin üçte birinin Sichuan ve Chongqing'de bulunan fabrikalarında üretilmesini planlıyor. 


Yazarın Diğer Yazıları

Filmseverlerin hayranlıkla izlediği 20 muhteşem film Önceki

Filmseverlerin hayranlıkla izlediği 20 muhteşem film

Realme Q2 Pro'nun Arka Paneli Deri İle Kaplı Olacak! Sonraki

Realme Q2 Pro'nun Arka Paneli Deri İle Kaplı Olacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.