Filmseverlerin hayranlıkla izlediği 20 muhteşem film


Film izleyicilerinin hayranlıkla izlediği en beğenilen ancak az bilinen filmlerin bir listesini hazırladık. Bunların çoğunu muhtemelen görmediğinizden eminiz!

Bugün internette çok fazla içerik bulunduğundan, izleyeceğimiz filmi aramak için harcadığımız zaman filmin kendisine izlemeye ayırdığımız zamandan daha fazladır. Ve bazen, iyi bir film bulmaya yönelik başarısız bir girişimin ardından, izlemeye değer her şeyi zaten gördüğünüzü düşünmeye başlarsınız. Emin olun, her şeyi izlemediniz.

Filmseverlerin hayranlıkla izlediği 20 muhteşem film


1
Spy Game
Emekli bir CIA ajanı olan Nathan Muir, çırağı Tom Bishop'un Çin'de hapsedildiğini ve casusluktan ölüm cezasına çarptırılabileceğini öğrenir. Muir, Çinli yetkililerin kimseyi devlet sırlarını öğrenmeye çalışmaktan kurtarmayacağını anlıyor. Ama Bishop'u bulup kurtarmak için sadece birkaç saati var. Gerçekçi, büyüleyici ve yaratıcı bu film, arkadaşlık ve adalet hakkında kesinlikle zaman ayırmaya değer bir film.

2
Beginners
Oliver, annesinin ölümünden kısa bir süre sonra 75 yaşındaki babasının eşcinsel olduğunu açıkladığında şaşkına döner. Şimdi hayatını tamamen değiştirmeye karar verir: yeni kıyafetler, yeni arkadaşlar, yeni hobiler ... ve yeni bir aşk. Yeni başlayanlar son derece hareketli, eğlenceli ve etkileyici. İzleyemeye harcayacağınız zamana pişman olmayacaksınız.

3
The Station Agent
Bu film, çocukluğundan beri alay konusu olan bir cüce Finbar McBride hakkındadır. Gittiği her yerde istemediği şekilde ilgi görüyor: İnsanlar ona bakıyor, ona gülüyor, alay ediyor, hatta bazen fotoğrafını çekiyor. Fin, yalnız kalmaya alışkındır. Kitap okumayı insanlarla iletişim kurmaktan daha çok seviyor, çünkü tek dayanamadığı şey insanların ona acımasıdır. Büyük bir kalbi olan küçük bir adam hakkındaki bu dokunaklı hikaye, sizi iliklerinize kadar ürpertecektir.

4
Liberal Arts
Adam 35 yaşında ve kız da 18 yaşında. İkisi de okumaya ve müzik dinlemeye bayılıyor - iyi arkadaş olabilirler. Ama bu film insanlarla ilgili değil; daha çok tanıdık yerlere yepyeni bir perspektiften bakmanıza izin veren harika müzik ve hayatınızı yeniden düşünmenize yardımcı olan kitaplarla ilgili. Bu büyüleyici, hassas film bizi genç hissetmek için asla çok yaşlı olmadığımıza inandırıyor.

5
We Need to Talk About Kevin
Filmin ana karakteri Eva, oğluna ve evine bakmak uğruna gelecek vaat eden bir kariyer için tüm hırslarından vazgeçti. Ancak ilişkileri her zaman sorunlu olmuştur. Kevin 15 yaşına geldiğinde ağza alınmayacak bir suç işliyor ve Eva sorularla kendine işkence ediyor - Olanlar onun hatası mıydı? Onu korkunç hatasından kurtarabilir mi? Psikolojik dramalara takılmayı seviyorsanız, bu film tam size göre.

6
What Maisie Knew
Maisie altı yaşında. Annesi Susanna bir rock grubunda şarkıcı ve babası Beale uluslararası bir sanat simsarıdır. Maisie'nin ebeveynleri her zaman birbirleriyle tartışır ve sonunda ayrılırlar. Kendi kariyerleriyle çok meşgul olduklarından, ebeveyn olarak sorumluluklarını tamamen unuturlar ve kızlarını Beale'in şu anki karısı, eski bir dadı ve Susanna'nın yeni kocası olan barmene bırakırlar. Bu, küçük bir kızın gözünden yetişkin hayatının tüm olumsuz yönlerini araştıran, kalp ısıtan, iyi hissettiren bir film.

7
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
Küçük bir çocuğun sevgi dolu babasını konu alan bu büyüleyici belgesel, babasının arkadaşlarından biri tarafından çekildi. Şimdilik, bu film hakkında size söyleyebileceğimiz tek şey bu. Ama gözyaşlarınızın sel olmasına, öfkeyle çığlık atmaya ve dünyamızda var olan aşk yüzünden mutlulukla ışıldamaya hazır olun. Ve izlemeden önce herhangi bir inceleme veya spoiler okumayın. Sadece tadını çıkarın.

8
The World’s Fastest Indian
Bu film, 1920 model Hint motosikletini dünyanın en hızlı motosikletinde yapmak için 25 yıl harcayan iyi kalpli Yeni Zelandalı Burt Munro (Anthony Hopkins) hakkındadır. İyi hissettiren hikayesi, ne kadar uzak görünürlerse görünsün hayallerimizden vazgeçmememizi hatırlatıyor. Anthony Hopkins'in muhteşem performansından keyif alacağınızdan eminiz - sıradan bir hikayeyi gerçekten harika bir şeye dönüştürüyor.

9
Atonement
Genç Briony günlerini oyunlar yazarak geçiriyor. Briony'nin ablası Cecilia ile aşk yaşayan, ailenin hizmetkârlarından birinin oğlu Robbie'ye gizlice aşıktır. Briony, sevgilileri ayırmak ister ve Robbie'yi işlemediği bir suçla itham eder. İfadesi Robbie'yi hapse ve daha sonra orduya gönderir. Daha sonra yetişkin Briony, genç bir kızken ne kadar korkunç bir hata yaptığını anlar. Suçluluğunu telafi etmek için şimdi ne yapabilir?

10
What’s Eating Gilbert Grape
Gilbert Grape, klinik olarak obez annesi ve engelli erkek kardeşiyle hiçbir şeyin olmadığı küçük bir kasabada yaşayan genç bir adamdır. Kader ona her şeyi değiştirme şansı verene kadar Gilbert'in hayatı monoton ve sıkıcıdır. Bu şans, kasabalarına genç, güzel bir kadın geldiğinde ve Gilbert ona aşık olduğunda ortaya çıkar. İçinde Johnny Depp, Leonardo DiCaprio ve Juliette Lewis ile bu film otomatik olarak izlemeye değer.

11
How to Change the World
1971'de, nükleer bomba testlerini durdurmaya çalışan bir grup çevre aktivisti, küçük bir tekneyle testin yapılacağı yere doğru yola çıkar. Protestoları medyanın büyük ilgisini çekti ve bu küçük arkadaş grubunu ulusal kahramanlar yaptı. Greenpeace olarak bilinen küresel organizasyonun tarihi böyle başladı. Ancak bu film sadece dev bir organizasyona dönüşen küçük bir ekolojik hareketin hikayesini anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda şöhretin insanları nasıl değiştirebileceğini ve her zaman daha iyiye gitmediğini gösteriyor.

12
Blackfish
Film, Sea World'de katil bir balina olan Tilikum'un ağzında suyun altında sürüklenerek öldürülen bir eğitmenin hikayesiyle başlıyor. Bu korkunç kaza, 2010 yılında Orlando'daki büyük bir eğlence parkında meydana geldi ve daha sonra ortaya çıktığı gibi, bu balina daha önce iki kez daha öldürmüştü. Film, böylesine zeki ve duyarlı yaratıkları esaret altında tutmanın ne gibi yıkıcı sonuçlarının ortaya çıkabileceğini gösteriyor ve bizi doğa ile ilişkimizi düşünmeye zorluyor. Bu duygusal açıdan zorlayıcı hikaye kesinlikle görülmeye değer.

13
Mr. Nobody
Bu filmde, uzak gelecekte uyanan ve Dünya'da kalan son ölümlü olduğunu anlayan zayıf yaşlı adam Nemo'nun hikayesini takip izliyoruz. Diğer tüm insanlar ölümsüzdürler ve son günlerini yaşayan bu yaşlı ve görünüşe göre çılgın adamın hayat hikayesini öğrenmek isterler. Nemo, tüm bilgeliğiyle hikayesini bir muhabire anlatır. Yönetmenin bulmacanın parçalarını ilginç bir olay örgüsüne dönüştürmesinin ustaca yolu, bu filmi izlemeyi gerçek bir zevk haline getiriyor.

14
The Diving Bell and the Butterfly - Le scaphandre et le papillon
Elle France'ın editörü Jean-Dominique Bauby, 43 yaşında felç geçirir ve sol gözü dışında kendini tamamen yatalak olarak bulur. Şimdi tek iletişim yolu, yanında oturan bir kişi doğru harfi söylediğinde sol gözünü kırpmaktır. İç dünyası hakkındaki her şeyi açığa çıkararak kitabını böyle heceleyerek yazar. Kendi bedeninize hapsolduğunuzda nasıl hissettiğinizi açıklıyor ve kendini başka yerlere ve zamanlara seyahat ederken hayal ediyor.

15
Headhunters - Hodejegerne
Roger Brown, önde gelen uluslararası şirketler için en iyi yönetsel yetenekleri işe alan başarılı bir kafa avcısıdır. Ondan bir tavsiye mektubu, işe alınmanın anahtarıdır. Ancak bir kelle avcısı olarak kazandığı para, savurgan yaşam tarzını desteklemek için yeterli değil. Bu yüzden sanat hırsızı oluyor. Roger, Peter Rubens'in II.Dünya Savaşı'ndan beri kaybolan bir şaheserini keşfettiğinde tüm para sorunlarına bir çözüm bulduğuna inanıyor. Ancak her şey ilk göründüğü kadar basit değildir ve kendisi av olur. Çok fazla şiddet ve acımasız mizah barındıran bu filmi çok beğeneceksiniz.

16
The Grand Seduction
Tickle Head, yok olmaya yüz tutmuş Kanada'da küçük bir balıkçı köyüdür. Sakinlerin burada balık tutmaları yasaklanmıştır ve bu nedenle yeterince para kazanamadıkları için oradan ayrılmak zorunda kalırlar. Tickle Head'i sefaletinden kurtarmanın tek yolu, herkese istihdam sağlayan bir fabrika inşa etmektir. Ancak bir sorun daha var: Bir sözleşme imzalamak için ikametgahta bir doktor bulundurmaları gerekiyor. Neyse ki, Dr. Paul Lewis tam zamanında yerel havaalanında tutuklandı ... Bu film basit bir hikayenin nasıl hala harika bir film ve bir sanat eseri olabileceğinin harika bir örneği. Kesinlikle beklentilerinizi aşacaktır.

17
Beasts of No Nation
Batı Afrika'da iç savaş patlak verdiğinde, Agu adında genç bir çocuk paralı asker birliğine katılmak zorunda kalır. Babasının ölümünden ve annesinin ve kız kardeşinin ortadan kaybolmasından sağ çıktıktan sonra, şimdi daha da şiddet ve zulümle dolu bir hayata atılıyor. Bu, anlamsız bir savaşın dehşetini, katılan çocukların gözünden gösteren güçlü ve düşündürücü bir film. Bu dramatik ve şüpheli film sizi kayıtsız bırakmayacak.

18
Short Term 12
Film, sorunlu gençler için N12 kampında çalışan genç bir kadın olan Grace'in hikayesini anlatıyor. Grace'in ulaşmaya çalıştığı asi bir kız olan Jayden, Kısa Dönem 12'ye gelene kadar hayat normal bir şekilde devam ediyor. Bu film, özel ihtiyaçları olan çocuklara ulaşmayı başaran ve çocuklara hayatlarında karşılaştıkları zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olmaya çalışan zeki öğretmenleri konu alıyor. Gizli anlamlar, imalar ve ipuçlarıyla dolu bu film, karmaşık psikolojik dramaları sevenler için mutlaka görülmeli.

19
God Bless America
Frank her şeyden bıkmış bir adamdır. Arkadaşlarından, komşularından ve meslektaşlarından bıktı artık. Ölümcül bir beyin tümörü teşhisi konulduktan sonra, bugünün toplumundan kendisi kadar nefret eden bir öğrenciyle tanışır. Frank, Roxy'ye nasıl ateş edileceğini öğretir ve ona bir sonraki hedefin kim olacağını söyler. Son derece tartışmalı ve bölücü olan bu film hala izlemeye değer.

20
Fruitvale Station
Oscar Grant, kızını seven ve iyi bir evlat olmaya çalışan yirmi iki yaşında sıradan bir adamdır. Hayatında bazı hatalar yaptı, ama hala genç ve deneyimsiz. Bu, hatalar, aile değerleri ve içinde yaşadığımız toplumun önyargıları hakkında acı tatlı olsa da harika bir film.

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Popüler Filmlerden Hepimizin Kaçırdığı 18 Ayrıntı

Sonraki

iPhone 12 Serisine Ait OLED Panelleri BOE tedarik Edecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.