iPhone 13: Lansman Ve Üretim Tarihi Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı 

iPhone 13: Lansman Ve Üretim Tarihi Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı 

Apple firmasının sonbahar etkinliği yaklaştıkça, iPhone 13 serisi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu seferde ünlü teknoloji analisti Dan Ives, iPhone 13 serisi hakkında paylaşımda bulundu. Gelin hep birlikte yeni bilgileri inceleyelim!

Apple geçen yıl, yeni iPhone 12 serisinden önce A14 işlemcili iPad Air 4'ü piyasaya sürdü. Elbette iPhone 12 serisi coronavirüs pandemisi nedeniyle önceki yıllara göre bir ay geç geldi. 

iPhone 12'nin piyasaya sürülme tarihinin uzama durumu, iPhone 13 serisi için geçerli olmayacağı ve hazırlık kısmının bittiği söyleniyor. 

iPhone 13 ile ilgili son sızıntı, bu serinin resmi olarak 14 Eylül'de geleceğini iddia ediyor. Bu seride hala dört model halinde geleceği (5.4 inç iPhone 13 mini, 6.1 inç iPhone 13, 6.1 inç iPhone 13 Pro ve 6.7 inç iPhone 13 Pro Max) söyleniyor. 

iPhone 13: Lansman Ve Üretim Tarihi Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı 

iPhone 13'ün Lansman Ve Üretim Tarihi Gelmeye Başladı

Apple'ın piyasaya süreceği, iPhone 13 serisi akıllı telefonlar için parça ve bileşen sıkıntısının olmadığı açıklandı. Ayrıca yeni iPhone'lar Ağustos sonu / Eylül başında seri üretime girecek.

TrendForce yayınladığı sızıntıya göre, iPhone 13 serisinin depolama kapasitesi 1 TB boyutuna ulaşmayacağı bildirildi. Bu durumda şirket, maksimum depolama kapasitesini 512 GB olarak ayarlayacak.

iPhone 13 serisi tüm cihazlar işlemci olarak son model  A15 işlemciye sahip olacak. Yonga seti, TSMC'nin ikinci nesil 5nm olan N5P işlemi kullanılarak inşa edilecek. Bionic A14'e kıyasla performans en az %20 daha yüksektir ve ayrıca verimliliği %30 artırabilir.

Daha da önemlisi, Apple'ın iki Pro modeli için LTPO ekranlarını tanıtacağına dair haberler var. Bu ekranlar, 1 – 120 Hz arasında akıllı yenileme hızı ayarlamalarını destekleyecektir. Bu cihazlar, Apple'ın 60 Hz'nin üzerinde bir ekran yenileme hızını destekleyen ilk iPhone'ları olacak.

iPhone 13: Lansman Ve Üretim Tarihi Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı 

Tanınmış bir analist olan Dan Ives'in yakın tarihli bir raporuna göre, Apple'ın bu yılın ikinci yarısında 130 milyon ile 150 milyon iPhone üretmeyi planladığını belirtmekte fayda var. 

Bu sayının dışında, yeni iPhone toplam çıktının %35 - %45'ini oluşturacak. Üçüncü çeyrekteki ilk sipariş grubu 90 milyon ile 100 milyon adede ulaşacak. Apple'ın üretim tedarikçilerinden Foxconn firması, iPhone 13'ün yakında seri üretime gireceğini doğruladı. 

Haziran ayının başından bu yana Foxconn, şirket içi promosyona tekrar tekrar bonuslar ekledi ve aktif olarak daha fazla yeni çalışanı bünyesine kattığı açıklandı. Bu durumun, iPhone 13 üretim sürecini hızlandıracağı bildirildi. 


Yazarın Diğer Yazıları

Çinli Vivo Markası Tablet Piyasasına Giriş Yapacak! Önceki

Çinli Vivo Markası Tablet Piyasasına Giriş Yapacak!

Sinirlerinizi hoplatacak 10 gerilim filmi Sonraki

Sinirlerinizi hoplatacak 10 gerilim filmi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.