Sinirlerinizi hoplatacak 10 gerilim filmi

Sinirlerinizi hoplatacak 10 gerilim filmi

Bir film hem canlı duygular uyandırdığında hem de güçlü bir adrenalin ürettiğinde, iyi bir film olduğunuzu bilirsiniz. İşte bu konsepte uygun on sinir bozucu film.

Sinirlerinizi hoplatacak 10 gerilim filmi


1
The Others
Grace'in çocuklarının garip bir hastalığı var: Güneş ışığına dayanamıyorlar. Onlarla birlikte, hayatlarını alacakaranlıkta yaşadıkları sahildeki bir eve taşınır. Grace orada, İkinci Dünya Savaşı'nın bitmesini ve kocasının dönüşünü dört gözle bekler.

2
Shutter Island
İki Amerikalı dedektif, Massachusetts'teki bir adada bulunan akıl hastası suçluları kliniğinde hasta olan bir kadının ortadan kaybolmasını araştırıyor. Soruşturma sırasında inanılmaz bir yalan ağıyla ve beklenmedik gerçeklerle karşılaşırlar.

3
The Reaping
Buradaki ana karakter, sıra dışı hobisiyle ünlüdür: efsaneleri ifşa eder çıkarır. Başka bir efsaneyi gözden düşürmek için Teksas'ta, yerlileri dindar bağnazlardan oluşan, tanrının unuttuğu küçük bir kasabaya gelir. Tüm talihsizliklerinin sebebinin küçük bir kız olduğundan eminler.

4
The Shining
Jack Torrance, sezon dışı dönemde eşi ve oğluyla birlikte bekçi olarak çalışmak üzere zarif bir otele gelir. Torrance daha önce hiç oraya gitmemiştir, ancak vahşi düşünceler ve garip anılarla işkence görmektedir.

5
Only Lovers Left Alive
Adam ve Eva eski vampirlerdir. Adam huzur ve sessizlik içinde yaşamak isteyen çok yaşlı bir rockçıdır. Kız ise sevgilisini depresyondan kurtarmak için başka bir ülkeden gelen neşeli ve girişken bir kadın. Ancak Eva'nın küçük kız kardeşi Ava'nın gelişiyle onların temiz aşkları bozulur.

6
Seven
Emekliliğine yedi gün kala dedektif William Somerset'in iki sorunu vardır: genç ortağı Mills'in gelişi ve son derece bilgili bir katilin şehirde ortaya çıkması. Yakında başka suçların da geleceğinden emin. Dedektif bir seçenekle karşı karşıya: işe geri dönmek mi, yoksa ayrılıp davayı daha az deneyimli halefine mi havale etmek?

7
Carrie
Asık suratlı genç kız Carrie, telekinetik yeteneklerle doğdu. Hem fanatik olarak dindar annesinin baskısı hem de genç akranlarının alayları, doğaüstü güçlerinin gelişimini hızlandırır ve güçlendirir. Mezuniyet balosunda, Carrie'nin sınıf arkadaşları ona acımasız bir şaka yapmaya karar verir ve bu, ölümcül sonuçlara yol açar.

8
28 Days Later
Ölümcül bir virüs insanları kana susamış zombilere dönüştürür. Dört hafta sonra, İngiltere'nin tamamı korkunç bir salgınla sarsılır: birçok insan tahliye edilir, diğerleri kendilerini içinde buldukları kabustan kaçmayı umarak distopik manzaranın ortasında güvenli sığınaklar arar.

9
The Skeleton Key
Yirmi beş yaşındaki Caroline Ellis, Louisiana'dan çok uzak olmayan büyük bir malikanenin sahibi olan yaşlı ve engelli bir adam olan Ben Devereaux'nun istihdamında hemşire olarak iş bulur. Kısa süre sonra genç kadın tuhaf ve açıklanamayan olaylara tanık olur ve adamın karısının dünyadan sakladığı sırları çözmeye karar verir.

10
Black Swan
Sahnede duygusuzluğa tahammül edemeyen bir baş balerin, aniden tehlikeli ve karizmatik bir rakiple karşı karşıya kalır. Kahraman, pozisyonunu kaybetmekten korkar ve ikisi arasındaki rekabet, büyük bir performans yaklaştıkça yoğunlaşır.

Yazarın Diğer Yazıları

iPhone 13: Lansman Ve Üretim Tarihi Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı  Önceki

iPhone 13: Lansman Ve Üretim Tarihi Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı 

iOS 15 Beta nasıl kurulur? Sonraki

iOS 15 Beta nasıl kurulur?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.