iPhone 13 Pro Serisi Özel Bir LiDAR Tarayıcı İle Gelecek!

iPhone 13 Pro Serisi Özel Bir LiDAR Tarayıcı İle Gelecek!

Apple firması, iPhone 13 serisinin Pro versiyonunda LİDAR kamera kullanılacağı bildirildi. Firma birkaç ay içinde iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max piyasaya sürecek!

Apple firması, birkaç ay içinde en son model iPhone 13 serisini resmi olarak tanıtacak. Bu seride iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olmak üzere dört model bulunacak. 

Bu akıllı telefonların piyasaya çıkış tarihi yaklaştıkça bu cihazlarla ilgili yeni sızıntılar ve spekülasyonlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Önceki raporlar, bu dizinin görünümünü ve içindekileri ortaya çıkarmıştı. Ancak iPhone 13 Pro serisi ile ilgili son rapor kamera bölümünü ön plana çıkartıyor.

iPhone 13 Pro Serisi Özel Bir <a href='/lidar/'>LiDAR</a> Tarayıcı İle Gelecek!

iPhone 13 Pro Serisi Özel Bir LiDAR Tarayıcı İle Gelecek!

DylanDKT'den yeni bir rapor, iPhone 13 Pro serisinin özel bir LiDAR tarayıcı kullanacağını iddia ediyor. Bu, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max'in bu sensöre sahip olacağı anlamına geliyor. Bu muhtemelen kamera bölümünde normal model ile Pro serisi arasındaki fark olabilir.

Birkaç ay önce tüm iPhone 13 serisinin LiDAR sensörünü kullanacağına dair söylentiler mevcuttu. Raporlara göre, lidar tarayıcı bir nesneye çarptıktan sonra lazerin geri sıçraması için geçen süreyi ölçebilir ve böylece alanınızın derinlik haritasını oluşturabilir. 

Ayrıca nesnelerin 3D tanıma ve mesafe algılamasını da gerçekleştirebilirler. Bu, çekim ve AR uygulamalarının yeteneklerini önemli ölçüde artırabilir.

iPhone 13 Pro Serisi Özel Bir LiDAR Tarayıcı İle Gelecek!

iPhone 13 Serisi Hakkında Gelen Son Raporlar

Önceki raporlara göre, iPhone 13 serisi yine de çentikli bir tasarım kullanarak "tam ekran" kullanacak. Ancak Apple, iPhone X'te tanıtılmasından bu yana ilk kez çentiğin boyutunu küçültecek. Bu, ekranın görüntü oranını etkin bir şekilde artıracak.

Sadece bu değil, iPhone 13 Pro serisi ayrıca Samsung'un 120Hz LTPO OLED panelini kullanacak. Cihaz, 120Hz uyarlanabilir yenileme hızını destekleyecek ve akıllı yenileme hızı getirecek. 

Akıllı yenileme hızı, ekranın kullanımına bağlı olarak ekranın yenileme hızının otomatik olarak 1-120Hz arasında geçiş yapmasını sağlayacaktır. Bu, iPhone'un ilk kez 60Hz'in üzerinde bir ekran yenileme hızına sahip olacağı olacak. 

Akıllı yenileme hızı, nihayetinde yeni iPhone'lar için daha fazla güç tasarrufu etkisi getirecek. iPhone 13 serisinin hem Face ID hem de Touch ID ikili kilit açma şemalarını destekleyeceğine dair raporlar var. Ancak görünen o ki bu seri, eski modellerde olduğu gibi sadece Face ID kilit açma özelliğini kullanacak.

Bu seri, yeni bir Bionic A15 işlemci ile gelecek. Ayrıca Wi-Fi 6E teknolojisini, üçlü arka kamera teknolojisini destekleyecek ve yeni bir ultra geniş açılı lens kullanacak. Yeni iPhone 13 serisi, iPhone 12 mini'nin zayıf satışlarına rağmen yine de mini modele sahip olacak.


Yazarın Diğer Yazıları

İşlemciye overclock nasıl yapılır? Önceki

İşlemciye overclock nasıl yapılır?

Realme Flash: iPhone 12 Serisinde Mevcut olan MagSafe Özelliğini Getiriyor Sonraki

Realme Flash: iPhone 12 Serisinde Mevcut olan MagSafe Özelliğini Getiriyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.