iPhone'lar Artık Type-C Şarj Girişli Olacak!

iPhone'lar Artık Type-C Şarj Girişli Olacak!

Avrupa Birliği Parlamentosu kararını verdi. iPhone'lar artık Type-C şarj girişli olacak.

Brüksel'de bir araya gelen Avrupa Birliği Parlamentosu, çeşitli elektronik cihazların Micro USB, USB-C ve Lightning gibi farklı şarj girişlerini standart hale getirmeyi amaçlayan yönetmelik değişikliğini görüştü.

Avupa Kararını Tek Tip Şarj Girişi Konusunda Kararını Verdi: Tüm Şarj Girişleri Type-C Olacak!

Type-C hayatımıza yaklaşık 6 yıl önce elektronik üreticilerinin cihazlara entegre etmesiyle girdi. Başlarda yalnızca amiral gemisi cihazlarda bu girişleri görüyorduk, artık neredeyse tüm telefon ve tabletlerde kullanılıyor.

Bu teknolojinin hızlıca yayılmasının nedeni veri aktarım hızı ve şarj olma süresi gibi pek çok yeniliği beraberinde getirmesiydi.

Apple, kendi teknolojisi Lightning girişi kullanmaya devam ediyordu, talepler ve beraberinde getirdiği özellikler nedeniyle yalnızca tabletlerinde kullanmaya başladı. Ancak telefonlar için bu değişikliği yapmıyordu.

Avrupa Parlamentosu tarafından alınan bu kararla birlikte Apple'ın iPhone telefonları da dahil tüm cihazların şarj girişi Type-C olacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung, Elektrikli Araç Pil Teknolojisini Akıllı Telefonlara Getiriyor Önceki

Samsung, Elektrikli Araç Pil Teknolojisini Akıllı Telefonlara Getiriyor

Yeni League of Legends Şampiyonu Sızdırıldı Sonraki

Yeni League of Legends Şampiyonu Sızdırıldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.