İPhone SE Plus, 2021 Yılının İkinci Yarısında Gelecek!

İPhone SE Plus, 2021 Yılının İkinci Yarısında Gelecek!

Apple firması tarafından, bütçe dostu olarak piyasaya sürülen iPhone SE'nin üst versiyonu olacak iPhone SE Plus, 2021 yılının ikinci yarısında piyasada yer alacak. Cihazın en dikkat çeken yanı, ekran boyutu önceki seriye göre büyüyecek olmasıdır.

Apple ilk olarak, 2016 yılında piyasaya sürdüğü iPhone SE modeli ile bütçe dostu segmentini müşterileri için oluşturmuştu. Cihaz hakkında birçok bilgi paylaşıldı. Ancak cihaz hakkında en dikkat çeken konu, Apple'ın bu telefonu tasarlarken direk olarak iPhone 5S kasasını baz alması oldu.  

Apple firması, geçen yıl bütçe dostu yeni nesil iPhone SE'yi piyasaya sürdü. Akıllı telefon, iPhone 11 Pro ile aynı A13 yongasına sahip olsa da performans açısından oldukça güçlü bir altyapı kullandı. İPhone SE modelin tek dezavantajı küçük ekran nedeniyle piyasa performansı ön planda olmadı.

Gelen yeni haberlere göre; Apple bu yılın ikinci yarısında, yeni bir iPhone SE Plus modelini piyasaya sürecek. Yeni cihaz sadece yükseltilmiş bir işlemciyle gelmeyecek, aynızamanda ekran boyutu da önceki serisine göre büyüyecek.

iPhone SE Plus, 2021 Yılın İkinci Yarısında Gelecek!

İPhone SE Plus, 2021 Yılının İkinci Yarısında Gelecek!

Aaple_lab adlı sızıntıcının bildirdiği gibi iPhone SE Plus, iPhone 8 Plus'ın tasarımını doğrudan almayacak. Yeni serinin ekran boyutu 6,1 inç'e olacağı söyleniyor, ancak yine de fiziksel dokunmatik parmak izi tanıma düğmesini bu cihazda mevcut olacak. 

iPhone SE Plus cihazının arka tarafında;12 MP tek kamera bulunacak. İkinci kamera, 6 portre ışık efektini, OIS'yi (optik görüntü sabitleme) ve akıllı HDR çekimi destekleyecek. En önemlisi, iPhone SE Plus, en yeni A14 işlemciyi kullanacak. Bu nedenle, donanımı en üst amiral gemisi modelleriyle aynı olacaktır.

Ek olarak, iPhone SE Plus ayrıca IP67 seltifikasına sahip toza ve suya dayanıklı bir yapıda olacak. Yani artık toz ve kum gibi katı nesnelere dayanabilecek. Ayrıca 15cm-1m suda en az 30 dakika çalışmayı destekleyecek.

iPhone SE Plus'ın iki versiyon halinde geleceği bildirildi. Düşük sürüm 499 dolar + Vergiler mal olurken, yüksek sürüm 699 dolar + Vergilere mal olacak. Siyah, kırmızı ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneği olacaktır.

iPhone SE Plus, 2021 Yılın İkinci Yarısında Gelecek!

Aslında bundan önce ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni iPhone SE hakkında düşük fiyatlı olacağına dair bir bilgi paylaşmıştı. O zaman bile bu akıllı telefonun 5.5 inç veya 6.1 inç ekranla geleceğini ve LCD Ekran kullanmaya devam edeceğini söyledi. 

Şimdiye kadar yapılan spekülasyonlar, iPhone XR veya iPhone 8 ile aynı durumu kullanacağına inanıyor. Ne yazık ki, iPhone SE Plus adlı cihaz 5G ağları desteklemeyecek. Bu akıllı telefonu kullanacak kişiler 4G ağları ile yetinmek zorunda kalacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Qualcomm, Yeni Snapdragon 870 5G Yonga Setini Piyasaya Sürdü Önceki

Qualcomm, Yeni Snapdragon 870 5G Yonga Setini Piyasaya Sürdü

Oyun bilgisayarı satın alırken önemli olanlar (ve olmayanlar) nelerdir? Sonraki

Oyun bilgisayarı satın alırken önemli olanlar (ve olmayanlar) nelerdir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.