LG 2023'te, Tesla Araçlar İçin Pil Hücresi Üretmek İstiyor

LG 2023'te, Tesla Araçlar İçin Pil Hücresi Üretmek İstiyor

Güney Koreli LG firması, ABD ve Avrupa piyasasında üretilecek Tesla elektrikli araçlar için pil hücresi üretmek istediğini açıkladı. Bu konuda Tesla ile görüşme halinde olduğu ve 2023 yılı için bir anlaşma sağlanabileceği belirtiliyor.

Güney Koreli teknoloji firması LG; LG Energy Solution fabrikası ile gelişmiş pil hücresi üretmek için çalışmalara başladığını açıkladı.

Şirket, akıllı telefon işinde yaşadığı sorunlar nedeniyle, farklı teknolojik alanlara kaymaya başladığı görünüyor. Görünüşe göre LG, 2023 yılında Telsa araçlarda kullanılmak üzere yeni bir pil hücresi üretmek istiyor.

Bu yeni pil teknolojisi, otomobil üreticilerinin geliştirdiği elektirikli araçlar için olacak ve ABD ve Avrupa'da üretileceği söyleniyor. Reuters haber ajansının yayındadığı bilgiye göre LG firması, Tesla için yeni gelişmiş piller üretmek isteğini ve bu konu için ufak çaplı görüşmeler olduğunu bildirdi.

Ancak iki firma arasında bir anlaşma olmadığı ve bu anlaşmanın oluşması için gerekli çalışmaların devam ettiği açıklandı. LG'nin, elektrikli araç üreticisi Tesla'nın tedarik zincirindeki rolü henüz netleşmedi.

LG, 2023'te Tesla Araçlar İçin Pil Hücresi Üretmek İstiyor

LG, 2023'te Tesla Araçlar İçin Pil Hücresi Üretmek İstiyor

Teknolojik araçlar için, Pil hücresi üretimi yapan LG Energy Solution; ABD'de elektrikli araçlar veya enerji depolama sistemlerini için yeni hedeflerinin olduğu, aynı zamanda Avrupa, ABD ve küresel müşterilere hitap edecek pil üretim tesisleri kurmayı planladığını söyledi.

Eylül 2020'de Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin kendi bünyesinde yeni pil hücreleri geliştirme konusundaki resmi planlarını açıkladı. Bu durum, LG ve Panasonic gibi tedarikçileri zora sokacak bir adım olarak görünüyor.

Kaynaklardan birine göre LG, Tesla'nın ana üretici olmak istediğini açıkladı. Şirket, Tesla CEO'su Elon Musk'ın gözüne görebilmek için, 4680 geniş formatlı silindirik hücreye sahip yeni pil üniteleri hazırladı.

LG bu kadar çabalamasının altında yatan ana neden, şirket son dönemde üretimi kapasitesini arttırmakta zorlanması ve bazı teknolojik zorluklar ile karşı kalmasıdır.

LG, 2023'te Tesla Araçlar İçin Pil Hücresi Üretmek İstiyor

Bir kaynağa göre, “LG, ABD'deki yeni fabrikasında 4680 hücre üretmeyi planlıyor. Tesla'nın Avrupa'daki Giga Berlin'i için yeni bir 4680 hücre hattı inşa etmeyi planlıyorlar."  Şirket için bu piyasanın hayati önem taşıdığı söyleniyor.

Bu arada başka bir kaynak açıklaması ise, "Tesla'nın LG için büyük bir müşteri olduğunu ve LG'nin bu alanda farklı riskler alabileceğini" ekledi. Ne yazık ki, LG ve Tesla bu konu hakkında resmi açıklamada bulunmadı. Ancak LG firması bu konuda Tesla'nın peşini bırakmayacak gibi gözüküyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Çin, Akıllı Telefon Sevkiyatını 2021 Yılında Büyüttü Önceki

Çin, Akıllı Telefon Sevkiyatını 2021 Yılında Büyüttü

OnePlus Watch, 23 Mart'ta OnePlus 9 Serisi ile Birlikte Gelecek! Sonraki

OnePlus Watch, 23 Mart'ta OnePlus 9 Serisi ile Birlikte Gelecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.