Samsung'un Galaxy telefonlarına ‘1' bildirimi gelme nedeni!


Samsung'un Galaxy telefonuna sahip bir kullanıcıysanız, telefonunuza “1” yazan bir Mobil Cihazımı Bul bildirimi geldi. Kullanıcılar bu durumu şaşkınlıkla karşıladı.

 Samsung telefonunuza “1” yazan bir Mobil Cihazımı Bul bildirimi geldi. Bildirime tıklayan kullanıcılar hiçbir durumla karşılaşmadı. Ancak bu durum telefon sahipleri arasında karmaşaya sebep oldu. Samsung telefonlar hacklendi mi? iddiaları da beraberinde geldi. Bildirim, kullanıcıların telefonlarını uzaktan bulmalarına yardımcı olan Samsung'un "Cep Telefonumu Bul" hizmetinden geldi. 

Düzinelerce Galaxy cihaz sahibi Twitter'daki bildirim konusunda karışıklık dile getirdi. Hangi cihazların uyarıyı aldığı tam olarak belli değil, Samsung'un Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy S, Galaxy J ve Galaxy Z Flip bildirim alan telefonlar arasındadır. Fakat Samsung tarafından Mobil Cihazımı Bul uygulaması üzerinden gönderilen bir bildirim, kullanıcıların gereksiz yere telaşlanmasına sebebiyet verdi.

Samsung, Business Insider'ın bildirimin neden gönderildiği veya mesajı kaç cihaz aldığı ile ilgili sorularına yanıt bulamadı. Ancak Twitter'daki bir müşteri sorusuna yanıt olarak, Samsung'un İngiltere destek hesabı, dâhili bir test sonucunda uyarının yanlışlıkla gönderilmesini tweetledi. 

Samsung'un neden ''1'' yazan bildirim yolladığını anlayamayanlar kullanıcılardan bazıları, söz konusu bildirimlerin üzerine tıkladı. Şirket ayrıca, bildirimin yalnızca sınırlı sayıda Galaxy cihazına gönderildiğini ve onu alan telefonlarda herhangi bir etkisi olmadığını söyledi. Kullanıcılar söylenildiği gibi bildirime tıklayınca da herhangi bir şey ile karşılaşmadılar.

Akıllı telefon sahipleri, dâhili bir testin sonucu olarak ilk kez yanlışlıkla bir bildirim almadı. Kasım ayında, birçok kişi arkadaşlarının ve aile üyelerinin kendilerinden hiç göndermedikleri kısa mesajlar aldıklarını bildirdi. Bu mesajların bazıları ilk olarak Sevgililer Günü'nde gönderildi.

Bu hata, bir gecede gerçekleşen ve birden çok operatör tarafından kullanılan mesajlaşma platformlarını etkileyen bir bakım güncellemesinin sonucu olduğu söylendi. konu hakkında henüz Samsung tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Telefonunuzu PS4'e nasıl bağlayabilirsiniz?

Sonraki

Microsoft'un Defender ATP'si Android ve iOS'a geliyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.