Telefonunuzu PS4'e nasıl bağlayabilirsiniz?

Telefonunuzu PS4'e nasıl bağlayabilirsiniz?

Sony, akıllı telefonunuzu ve PlayStation 4'ü bir araya getirmek için gerçekten yararlı yollar geliştirdi. Telefonunuzu PS4'e nasıl bağlayacağınızı aşağıda açıklıyoruz.

Ekranların hakim olduğu bir dünyada, oyun deneyimlerimizin olabildiğince kesintisiz ve entegre olmasını istiyoruz. Geliştiriciler uzun yıllardır “ikinci ekran” oyun kavramlarını takip ettiler, ancak hiçbiri == Xbox SmartGlass'tan Wii U'ya kadar hiç doğru hissetmedi. O zamandan bu yana Sony, akıllı telefonunuzu ve PlayStation 4'ü bir araya getirmek için daha az iddialı, ancak gerçekten yararlı yollar geliştirdi. Telefonunuzu PS4'e nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

PlayStation Mobile uygulaması nasıl kullanılır?

PlayStation mobil uygulaması, PlayStation profillerine göz atmanıza, kupaları karşılaştırmanıza ve uygulama içinden içerik satın almanıza olanak tanır. Ardından, etkin veya bekleme modunda olduğu sürece konsolunuza otomatik olarak indirilir. Uygulama, tek başına bir uygulamaya taşınan mesajlaşma gibi bazı işlevlerden yoksundur, ancak PS4 sahipleri için değerli bir arkadaş olarak kalır. PlayStation Network'te (PSN) bir arkadaşınıza mesaj göndermeniz veya telefonunuzdan PlayStation hesabınızı kontrol etmeniz gerekirse, web tarayıcınızda Sony'nin yeni My PlayStation sosyal portalını da kullanabilirsiniz.

Her iki durumda da, telefonunuzu adım adım PS4'e bağlama sürecini ele alacağız.

Adım 1: PlayStation uygulamasını indirin


 
İOS veya Android için PlayStation uygulamasını indirmeden önce akıllı telefonunuzu veya tabletinizi işletim sisteminin en son sürümüne güncellemek istersiniz. İOS kullanıcıları için en az 7.0 sürümü gerekiyor. Android kullanıcılarının ise en azından 4.0 sürümüne ihtiyacı olacak. Güncellendikten sonra iTunes'a veya Google Play'e gidin ve uygulamayı bulmak için arama alanına “PlayStation” yazın.

Uygulamayı normal şekilde akıllı telefonunuza veya tabletinize indirmeye başlamak için Yükle düğmesine dokunun ve yüklendikten sonra uygulamayı başlatın. PSN hesabınızda, oturum açmanız istenir. Oturum açtıktan sonra, etkinlikler, canlı yayınlar ve PlayStation Store da dahil olmak üzere uygulamanın özelliklerinin çoğuna erişebilirsiniz.

Adım 2: Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi PS4'ünüzle senkronize edin


 
Daha önce aynı uygulamada bulunan İkinci Ekran deneyimine artık yalnızca ayrı bir uygulama üzerinden erişilebilir. Mobil cihazınızdaki uygulama mağazasına gidin ve PS4 İkinci Ekran'ı arayın. Ayrıca, sayfanın altındaki PlayStation simgesine basarak ve İkinci Ekran'ı seçerek ilgili uygulama mağazanızın bağlantısını da bulabilirsiniz. Uygulamayı açın, ana PlayStation uygulamasıyla aynı hesapta otomatik olarak oturum açacaksınız ve kullanıma hazır mevcut PS4 sistemlerini göreceksiniz.

Adım 3: Uygulamayı kullanın


 
Akıllı telefonunuz veya tabletiniz artık PS4'ünüzle senkronize edildiğinde, çok çeşitli özelliklere erişebilirsiniz. Telefonunuz ve konsolunuz bağlandığında fark edeceğiniz en büyük fark nedir? Metal Gear Solid V ve Watch Dogs gibi çeşitli PS4 oyunları, oyun oynarken kullanabileceğiniz eşlik işlevselliğine sahiptir.

Örneğin Battlefield 4 uygulaması, PSN arkadaşlarınıza ve çok oyunculu istatistiklerinize erişim sağlar ve hatta mobil cihazınızdaki silahlarınızı ve karakter yüklemelerinizi özelleştirmenizi sağlar. PlayStation Uygulaması bir zamanlar bir mesajlaşma servisine erişim sağladı, ancak arkadaşlarınızla ve düşmanlarınızla iletişim kurmak, hem Android hem de iOS'ta ücretsiz ve mevcut olan PlayStation Mesajları Uygulamasına taşındı.

"Benim PlayStationum"ı kullanma


 
PlayStation arkadaşlarınızın listesini kontrol etmek için özel bir uygulama ve arkadaşlarınıza mesaj göndermek için ikinci bir uygulama kullanmak istemiyorsanız Sony, PSN profilinize telefonunuzun web tarayıcısındaki My PlayStation hizmeti aracılığıyla da erişmenizi sağlar. Şubat 2018'de tanıtılan My PlayStation, hareket halindeyken arkadaşlarınıza mesaj göndermenize, kupaları görüntülemenize ve profilinizi güncellemenize olanak tanır. Ancak, özel uygulama gibi konsolunuza doğrudan bağlanmanıza izin vermez.

Kullanmak için my.playstation.com adresine gidin ve PlayStation Network hesabınızla oturum açın. Ayrıca PlayStation ana sayfasını https://www.playstation.com/en-us/ ziyaret edip oturum açarak da bulabilirsiniz - My PlayStation kutunuz sağ üst köşede olacaktır. Oturum açtıktan sonra, ekranın üst tarafındaki açılır menüyü tıklayarak arkadaş listenizi, kupalarınızı ve profilinizi görüntüleyebilirsiniz. Bireysel arkadaşlarınıza mesaj göndermek için profillerine gidin ve Mesaj Gönder seçeneğini belirleyin.

PS4 Uzaktan Oynatma'yı kullanma


 
Mart 2019'da Sony, iPhone ve iPad kullanıcılarına Wi-Fi üzerinden PS4 konsollarından mobil cihazlarına oyun akışı yapma olanağı veren “PS4 Uzaktan Oynatma” adlı ayrı bir ücretsiz iOS uygulaması da yayınladı.

PS4'ünüzü Uzaktan Oynatma ile kontrol etmek çok basittir. Sadece uygulamayı indirin ve PS4'ünüzün açık olduğundan emin olun. Uygulamayı açın ve PlayStation Network hesabınıza giriş yapın, ardından PS4'ünüzü internet üzerinden arayın. Bu işe yaramazsa, manuel olarak bir kod da girebilirsiniz.

Bu işlem tamamlandığında (birkaç dakika sürebilir), PS4'ünüzü telefonunuzla, sanal düğmelerle tamamen kontrol edebileceksiniz! Artık hem Remote Play oyunları hem de telefonunuzdaki diğer oyunları seçmek için telefonunuzu DualShock 4 kontrol cihazını iOS 13'teki Bluetooth üzerinden eşleştirebilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Dr Disrespect Apex Legends'ı Bilgisayarından Yine Sildi Önceki

Dr Disrespect Apex Legends'ı Bilgisayarından Yine Sildi

Samsung'un Galaxy telefonlarına ‘1' bildirimi gelme nedeni! Sonraki

Samsung'un Galaxy telefonlarına ‘1' bildirimi gelme nedeni!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.