Microsoft, Xbox Series S fiyatı Ve Çıkış Tarihi Açıklandı


Microsoft tarafından üretilen Xbox oyun konsolununun son versiyonu olan, Xbox Series S modellerinin çıkış tarihi ve özellikleri açıklandı. Xbox Series S Model'inin bütçe dostu olacağı bildirildi.

Microsoft firması oyun konsolu alanında birçok oyun sever tarafından takip edilir. Şirket yakın zamanda piyasaya süreceği konsollarının özellikleri, fiyatı ve ayrıntılarıyla ilgili aylarca spekülasyonlar yapılır.

Birkaç ay önce Microsoft, Xbox Series X'in donanım özelliklerini resmen onayladı ve kullanıcılarına sunmuştu. Ancak, hala Serie S'nin çoğu özelliğini kullanıcıları ile paylaşılmamıştı. Birçok Xbox hayranı uygun fiyat etiketine sahip olacağına inadığı Serie S modelini sabırsızlıkla bekledi.

Microsoft Şimdi, şirket Xbox Series S'nin fiyatını resmen onayladı. 

Microsoft, Xbox Series S fiyatı Ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Microsoft, Xbox Series S fiyatı Ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Microsoft şirketinin Twitter üzerinden yayınladığı bilgiye göre, “Xbox Series S modelini resmileştiriyoruz. Xbox Serisi S | Şimdiye kadarki en küçük Xbox'ta yeni nesil performans sunacak ve fiyatı 299 $ + Vergiler olarak dünyanın farklı noktalarında Xbox hayranlarına gönderilecek” şeklinde bir açıklama yapıldı.

Bu, bu cihazın perakende fiyatının 299 $ + Vergiler olduğunu doğruluyor. Ayrıca spekülasyonların çoğunun doğru olduğunu da doğruluyor. Gönderiyle birlikte resme bakıldığında, Xbox Series S, daha geniş tarafında siyah dairesel bir ağ ızgarası ile beyaz bir renk politikası benimser.

Bu ağ, uygun ısı dağılımı için bir ödenek gibi hissediyor. Üstte de çok sayıda bal peteği açıklığı vardır. Bazı kullanıcılar masaüstü hoparlörlerine benzer olduğunu söylerken, diğerleri radyo gibi olduklarını söylüyor. Dar tarafta, USB Type-A arayüzünü ve Xbox Logosunu görebilirsiniz ancak optik sürücüyü göremezsiniz.

Microsoft Xbox Series S Özellikleri

Microsoft Xbox Series S Özellikleri

Performans açısından Xbox Series S'nin 1080P oyun hedefi ile 4TF performansına ulaşması bekleniyor. Bu sayı Xbox One X'ten daha düşük olsa da RDNA mimarisi sayesinde gerçek oyun performansı X1X'in üzerinde sunacak.

 Ancak Xbox Series X, 12TF'ye ulaşacak. Series S, muhtemelen giriş seviyesi bir sunucu olan en ucuz yeni nesil Xbox olacak. Fiyatı uygun tutarken büyük ölçüde geliştirilmiş bir NVME SSD depolama hızıyla gelecek. Spekülasyonlara göre, Lockhart” Zen + Navi mimarisini kullanıyor.

Ayrıca, bazı raporlar 4GHz Ryzen APU'nun Series S'de görünebileceğine inanıyor. 12 GB'ı grafik kartına ve 4 GB'ı OS katmanına tahsis edilmiş 16 GB RAM kullanıyor olacak. Kullanıcıları için yeterli özelliğe sahip olacağı bildirildi.

Microsoft Xbox Series S Özellikleri

Microsoft Xbox Series X Ve Xbox Series S Modeli 10 Kasımda Piyasada!

Spekülasyonlara göre hem Microsoft Xbox Series X hem de Series S aynı anda piyasaya çıkacak. Bu konsolların 10 Kasım'da satışa çıkacağına dair haberler var. Büyük ihtimalle, rakibi PlayStation 5 yeni konsolu ile hemen hemen aynı zamanda piyasaya sürülecek. Bu durumun asıl amacı aynı anda piyasaya yer alarak rekabeti üst seviyelere çıkarmaktır.

Ayrıca, Microsoft Xbox Series S orijinal fiyata ek olarak, aylık ödeme için "Xbox All Access" de katılabilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek! Önceki

Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek!

Türkiye'de Yapılacak Formula 1'in Fiyatları Belli Oldu Sonraki

Türkiye'de Yapılacak Formula 1'in Fiyatları Belli Oldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.