Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek!

Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek!

Apple firması yakın zamanda iPhone 12 serisi ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Gelen son bilgiye göre, Apple katlanabilir iPhone üretmek için, esnek panel satın almaya başladı.

Katlanabilir ekran teknoloji Samsung firması için vazgeçilmez bir noktadadır. Şirket bu alanda farklı konsept cihazlar üretmeye başlamıştır. Şimdi de Apple firması, katlanabilir bir iPhone üretmek için çalışmalara başladığının haberi geldi.

Apple katlanabilir cihaz konusunda farklı üreticilerden panel satın aldığına dahil yeni bir haber aldık.

Tanınmış sızıntıcı olan IceUniverse, Çinli sosyal medya ağı Weibo hesabında, Apple'ın gelecekte üretmeyi planladığı katlanabilir akıllı telefonları için, farklı üreticilerden katlanabilir ekran sipariş verdiğini söyleyen bir bilgi paylaştı.

Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek!

Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek!

Bu söylentilerin yanı sıra, katlanabilir iPhone için de birkaç patent görüntüsü tarafımıza gelmişti. Bu patentlerden biri, akıllı telefonun harici bir ekrana sahip olabileceğini ve açıldığında iPad benzeri bir görünüme sahip olabileceğini gösterdi.

Başka bir patent, Apple'ın, pil hücrelerinin birkaç parçaya bölündüğü ve böyle bir cihaz için aktif olarak esnek pil teknolojisi geliştirdiğini göstermektedir. Tasarım gereği, batarya, cihaza güç sağlarken katlandığında bükülüyor ve hatta ayrılıyor.

Buna karşılık, tanınmış haber editörü John Prosser, katlanır iPhone'un katlanır bir ekrana sahip olmayacağını söyledi. Büyük olasılıkla, Surface Duo'ya benzer iki ekranlı bir cihaz bekliyoruz. Cihaz bir menteşeye sahip olacaktır. Bu sayede ekran açılırken esnek bir ekran olarak değilde, menteşe'ye sahip iki ayrı ekran olarak açılacaktır.

Ancak bu söylentilere çok dikkatli davranılmalıdır. Apple, gelecekteki cihazlarını görmek istediklerini araştırmak için büyük miktarlarda para harcıyor. Ve prototiplerin çoğu, birkaç yıldır çalışıyor olsalar bile, raflarda yerini almak için istenilen teknolojiye sahip olmuyorlar.

Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek!

Apple, iPhone 12'nin Seri Üretimine Çoktan Başladı

Apple yeni iPhone 12 lansmanına birkaç gün kaldı ve şirket tüm dikkatini bu lansmana vermiş durumda. Yeni bilgilere göre Apple, iPhone 12 serisinin seri üretimine şimdiden hazır durumda ve şirket ayrıca iPhone 12'yi Eylül sonu veya Ekim başında satışa çıkarmayı planlıyor.

Apple, yılsonuna kadar tüm fabrikalarından 80 milyona kadar 5G iPhone'a sahip olmayı umuyor. Geri kalanı 2021'in başlarında üretime başlaması gerekiyor. Söylentilere göre, öngörülen 80 milyonun %40'ı iPhone 12 Max olacak.

Tedarik zinciri başkanına göre Apple, gecikmeleri birkaç aydan birkaç haftaya indirmeyi başardı. Bazı iPhone 12 modellerinin son montajı Ekim ayı başında gerçekleşecek.

Ek olarak, Apple gelecekteki iPad'lerin üretimini artırdı. 27 milyona kadar birimin Eylül ve Aralık ayları arasında gönderileceği bildirildi. Apple'ın 2021'de iPhone SE'nin yeni bir sürümünü planladığının da bilgisi geldi.


Yazarın Diğer Yazıları

Sizi motive edecek 15 inanılmaz pozitif film Önceki

Sizi motive edecek 15 inanılmaz pozitif film

Microsoft, Xbox Series S fiyatı Ve Çıkış Tarihi Açıklandı Sonraki

Microsoft, Xbox Series S fiyatı Ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Yorumlar


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.