Netflix Ciddi Kan Kaybı Yaşıyor! Peki Neden?

Netflix Ciddi Kan Kaybı Yaşıyor! Peki Neden?

Netflix, 10 yılı aşkın bir sürenin ardından ilk kez abone sayısının azaldığını açıkladı. Ayrıca borsada sert bir düşüş yaşadı. İşte Netflix'in abone sayısındaki düşüşün nedenleri.

Netflix, Covid-19 pandemisinde herkesin eve kapanmasıyla birlikte azalan içerik sayısına rağmen abone sayısında anormal bir artış yaşamış, şirketin hisseleri yükselişe geçmişti. Netflix'in dünyada pandemi koşullarının normale dönmeye başladığı şu dönemde abone sayısında ciddi bir düşüş yaşaması çok da anormal bir durum değil. Şirket'in Rusya'ın Ukrayna'ya saldırmasının ardından, Rusya'dan çekilmesiyle yaklaşık 700 bin abone kaybı yaşadığını da hatırlatmakta fayda var.

Ayrıca paket fiyatlarındaki artış sadece Türkiye'de yaşanmadı, ABD ve Kanada'daki fiyat artışlarından sonra yaklaşık 600 bin kişi Netflix aboneliğini iptal etti.

Netflix Ciddi Kan Kaybı Yaşıyor! Peki Neden?

Tüm bu nedenlerin üzerine bir de Amazon, Apple ve Disney gibi devlerin bu alana yatırımlarını arttırmasıyla birlikte Netflix artık rakipsiz olmadığını söyleyebiliriz. 

Netflix, hissedarlarını Temmuz ayına kadar yaklaşık 2 milyon kişinin daha aboneliğini iptal edeceği konusunda uyardı ve borsada %25 değer kaybetti. Yani borsadaki sert düşüşünün sebebi yaşanan ve yaşanacak olan abone kayıpları olarak görülüyor.


Kaynak: https://www.bbc.com/news/business-61153252

Yazarın Diğer Yazıları

Nasıl TikTok Yıldızı Olunur? Önceki

Nasıl TikTok Yıldızı Olunur?

Samsung, Pokemon Temalı Galaxy Z Flip 3'ü Piyasaya Sürecek! Sonraki

Samsung, Pokemon Temalı Galaxy Z Flip 3'ü Piyasaya Sürecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.